¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silivri Cephesine hoş geldiniz.

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Empty Silivri Cephesine hoş geldiniz.

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 5 Ara. 2017 - 5:31

Silivri Cephesine hoş geldiniz.
Ülkemin karanlığına ışık, yüreklerime umut getirdiniz. Gözlerimiz yolunuzu gözlemedi dersem yalan olur ama, ne saklandığınızı düşündük ne de gönül koyduk gecikmişliğinize.

Hoş geldiniz Safalar getirdiniz dileğimle her birinize ayrı ayrı özlenen dost sıcaklığıyla sarılıp kendimi tanıtmak isterim: Ben Ali Özoğlu yazar, fotoğraf sanatçısı, yayıncı. Yazdıklarımdan, endişelerimden, ülkem hakkındaki düşüncelerimden bahsetmek veya insan gözünün görüpte algılamadığı (tıpkı faşizmin koşar adım gelişinin algılanamadığı gibi) fotoğraf karelerimin hangi ülkelerde ödüle layık görüldüğünü konuşmak isterdim. Bugün faşizmin var gücüyle zulüm yaşattığı ülkemde, dost sıcaklığının dışında, her şey önemini kaybetmiştir.

AKP diktatörlüğünün sürekli şakıyan kuşlarını saymazsak, sizlerle aramızdaki tek fark; siz istediğiniz taşıtla seyahat edebilirsiniz, biz cezaevi nakil aracıyla. Ülkemizin açık toplama kampına dönüştüğünü başka nasıl ve hangi kelimelerle anlatabilirim? Bu duruma, özgürlük-demokrasi diyenlerin aklına şaşarım.

Faşizmin çapulcu neferleri leş kargalarının iştahıyla saldırıyorlar. Medya sultanlarının yosmaları; rotatifleriyle, kameralarıyla hedef gözetmeden öldüresiye ateş ediyor. Hukuka sızmış cellatlar ele geçirdikleri adalet kılıcıyla Kemalist devrimlere ve ulusal kalelerimize sürekli taarruz ediyorlar. 1 Temmuz 2008’de böyle bir saldırıda esir alındım.

“Esirliğin vardır ama teslim olmanın onuru yoktur.” demiş büyük usta Aziz NESİN

Her birimizin özgürlüğünü çalmakla kalmadılar, çocuklarımızın ideallerini de hiç düşünmeden ipe çektiler.

Örneğin, benim kızım geçen yıl Kara Harp Okulu’nu başarıyla kazandı ama sıra okula kayıt yaptırmaya gelince benim esirliğim nedeniyle kabul edilmedi. Aynı gerekçelerle, çok istediği, Hava Harp Okulu’na da giremedi.

Aydınlarımızın, Genelkurmay Başkanı’nın, Donanma ve Kuvvet komutanlarının bile uydurulmuş belgeler, asılsız ve üretilmiş imzasız ihbar mektuplarıyla tutuklandığı ülkemde bir çocuğun askeri okula alınmamış olmasının ne önemi var denilebilir. Ama ben diyemiyorum. Çocuğumun hayallerinden asılmasının vebalini, baba olarak çok çok ağır ve vahşice bir cezaya çarptırılmış olarak görüyorum. Reva görülen bu adaletsizlik insanlığa karşı işlenmiş suç değilse nedir?

Her birimizin apayrı ve sürekli kanayan büyük yaralarımız var elbette ancak, ben durumu özetlemek ve içinde bulunduğumuz durumun görünmemiş boyutunu da somutlaştırarak vicdanlarımıza yönelik yapılan ağır ve ahlaksızca, insanlık dışı saldırıları gözler önüne sermek istedim. Bu bir ağıt değildir.

Sözüm görenedir, köre ne!..

Böylesine sinsice kuşatmalar, saldırılar ve tutsaklık teslim olmamız içindir. Ülkemin aç yatan, okumayan çocuklarının hakları ve mutluluğu benim bir çocuğumun rahatından çok çok daha önce gelir. Onların inancını ve umudunu kendi kurtuluşu için kullanmayı düşünen onursuzlara yuh olsun…

Dostlarım, bir çocuğunuzla belki bir selamı bile paylaşmadık ama yurttaşlarımız adına ortak kaygıları paylaşıyoruz. Aklımızın en üst seviyesinde yüreğimizin en derininde aynı sevdayı yaşıyoruz. Faşizmin ve gerici diktatörlüğün saldırılarına aynı cepheden karşı koyan aydınlarımıza içtenlikle “dostlarım” demekten onur duyuyorum.

Bugün burada, Silivri cephesinde bulunan ve yüreği, aklı bizimle olan ülkemin namuslu, cesur aydınlarını en Kemalist duygularımla ve özlemle kucaklıyorum.

Dostlarım, Silivri cephesine hoş geldiniz. Hücrelerimize ışık, insanlarımıza cesaret ve umudu getirdiniz.

Ülkemin özgürlüğü için sevgim ve dostlukla.

06.04.2012 - Ali ÖZOĞLU
1 Nolu L Tipi Cezaevi
B 3 Üst Tecrit Hücresi
SİLİVRİ

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  02710
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Turkey10
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Gencat10
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Pro1010
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  290407

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Ile10

https://ilteris.forum.st/

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Empty Geri: Silivri Cephesine hoş geldiniz.

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 5 Ara. 2017 - 5:34

UNUTMA BİZİ!

Çalın, yağmalayın kudurmuş hırsızlar
köpükler saçarak uluyun kuduz köpekler…

Sen onurum, milletim, namusum sen
çılgınlık denizinde savrulan ülkem
Unutma bizi!

Söz geçmiyor
ses işlemiyor sağır karanlığınıza
gözünüzü kan bürümüş
dünyanızı yalan sarmış
unutulan haberlerin
dökülen taşları gibisiniz
Silivri zindanlarından doğan
güneşin alevi yakıp kül edece sizi…

Güzel düşlerim, umudum, ey milletim
Unutma bizi!

Çökün olduğunuz yere, dizlerinizi dövün
ağlayıp yakarmayın, istemez
Şehitlerimizin ruhları yakacak sizi
unutmadığınız kininizle
kavrulun, yok olun kudurmuş hırsızlar…

Göz yaşımızla ısıtır, ayağa kaldırırız
sevgimiz yaşatır milletimizi
alçak cinayetlerinizle ve yağmacı ruhunuzla
çöle çevirdiğiniz ülkemizi
yine cennet ederiz tutuşan kanımızla…

Aldatılan, horlanan, soyulan, aşağılanan sen
gelecek güzel günlerimizin namuslu insanları
çıldırma ve

Unutma bizi!

07.02.2014 -Ali ÖZOĞLU
1 No’lu Cezaevi
B 3 Üst Hücre
SİLİVRİ / İSTANBUL
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Tumblr10
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum

Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Empty Geri: Silivri Cephesine hoş geldiniz.

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 5 Ara. 2017 - 5:37

Üçer - Beşer - Düşer!..
Hukuku yok sayan iktidarların zulümleri ve halka yaşattıkları sefalet ne kadar ağır olursa olsun; karşı konulamaz bir hızla düşmekten kurtulamazlar!..

Özgürlük; aklın ve ahlakın ritmi ile birleştiği zaman anlam kazanır!
Akıl ve ahlak yoksa, özgürlük, cahile hiçbir fayda sağlamaz.

Özgürlük olmadığında, aklın ve ahlakın bir anlam ifade etmemesine benzemez bu durum.
Özgürlük, akılsız ve ahlaksız bir insanı zorba yapar. Böyle biri iktidar gücünü ele geçirdiğinde, o ülkede; açlık, soygun, kanunsuzluk, zulüm ve ölüm, toplum yaşamının olağan bir parçası sayılır.

Devletin tüm varlığının sonuna kadar soyulduğu yetmez ve çeşitli nedenlerle yardım kampanyaları düzenlenerek halkın yediği kuru ekmek bile elinden alınır. Çünkü, zorba sadisttir, vurgunculuğun da tadını çıkartmak ister.

Ve her zorba; işlediği suçları, yaptığı vurgunları kapatmak için; vatanı savunanları, halkı aydınlatanları, milletin onur ve namusuna sahip çıkanları hapse kapatır.

Ve her zorba; intihar etmeden önce, tüm pisliklerini kapatmak için, iç savaş ve savaş çıkarmak zorundadır!

09.02.2013 - Ali ÖZOĞLU
1 No’lu Cezaevi
B 3 Üst Tecrit Hücresi
SİLİVRİ / İSTANBUL
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Tumblr11
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Tumblr12
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Tumblr13
Silivri Cephesine hoş geldiniz.  Tumblr14
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

- Similar topics