¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dumlupınar Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi Empty Dumlupınar Üniversitesi

Mesaj tarafından TRABZON61 Perş. 28 Mayıs 2009 - 3:55

Web Adresi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Telefon: +90.274.2652031E-mail: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Fax: +90.274.2652014Merkez Kampüs Adres: Merkez Kampüs Tav?anl? yolu 10.km 43100 KÜTAHYA
Üniversite Türü: Devlet

Evet arkada?lar dumlup?nar üniversitesinde okuyan arkada?lar varsa bu topicte birbirimizle temasa geçip daha etkin olarak sitede payla??m yapabiliriz ayr?ca dumlup?nar üniversitesi ile ilgili haberleri bu ba?l?k alt?ndan yay?nlayabiliriz.
Sayg?lar.

Dekanl?k ve Profesörlü?ü Geri Al?nd?
DPÜ Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, konuyla ilgili yapt??? yaz?l? aç?klamada, "Bülent Tokat, üniversitemiz ?ktisadi ve ?dari Bilimler Fakültesi'nde doçent olarak görev yaparken profesörlük kadrosuna ba?vurmu?, ancak bilimsel çal??malar? yönerge kriterlerine uymad??? gerekçesiyle profesörlü?ü kabul edilmemi?ti.

Bunun üzerine Tokat, Eski?ehir ?dari Mahkemesi'ne ba?vurdu ve bizim karar?n iptaline ili?kin bir karar verildi. Bunun üzerine biz kendisini 03.07.2003 tarihinde profesörlük kadrosuna atad?k ve 21.04.2004 tarihinde YÖK karar?yla dekan olarak atand?. Ancak itiraz?m?z üzerine Dan??tay 8. Dairesi 29.09.2004 tarihli karar?yla karar bozulmu? ve Eski?ehir ?dari Mahkemesi de Dan??tay'?n karar?na uyarak profesörlük karar?n? iptal etmi?tir. Bu nedenle kendisi profesörlükten al?narak doçentli?e atand? ve dekanl?ktan da al?nd?" dedi.

Profesörlük ve dekanl?ktan al?nan Bülent Tokat ise, kendisine haks?zl?k yap?ld???n? öne sürerek, "Ben profesörlük için 5 ki?ilik bir jüri önünde tezimi savundum, bilimsel çal??malar?m? da en güzel ?ekilde takdim ettim. Jüri üyelerinden yüksek puan alarak profesörlü?e yükseltildim. Burada baz? oyunlar oynan?yor. Aç?kças? ben fincanc? kat?rlar?n? ürküttüm. Baz? anti demokratik uygulamalar? benimsemedi?im için bunlar ba??ma geldi. Ben de kanuni haklar?m? kullanarak idari yarg?ya itiraz?m? yapaca??m" ?eklinde konu?tu.
TRABZON61
TRABZON61
.::Otağ Yetkilisi::.

.::Otağ Yetkilisi::.

Dumlupınar Üniversitesi Turkey10
Dumlupınar Üniversitesi Gencat10
Dumlupınar Üniversitesi Pro10
Yaş Yaş : 39
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Trabzon
Lakap Lakap : ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/11/84
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Çanakkale´ye yürüyüş
İletiler: İletiler: : 1325
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/04/09
Dumlupınar Üniversitesi Pro1010
Dumlupınar Üniversitesi 910
Dumlupınar Üniversitesi Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics