¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Empty TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR

Mesaj tarafından İlteriş Kağan C.tesi 30 Mayıs 2009 - 8:48

Olayda 6 asker şehit oldu. Şehit askerlerden geriye yine yürek burkan hikayeleri kaldı

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
GÜN ÖNCE BABASINDAN 100 KONTOR İSTEMİŞ
Hakkari nin Çukurca ilçesi kırsalında PKK lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşenlerden biri de Bingöllü Özkan Dumlu (21) oldu.

7 çocuklu ailenin bir ferdi olan Özkan Dumlu nun, şehit olmadan 2 gün önce babasından cep telefonuna kontör göndermesini istediği öğrenildi. Oğluna, rahat görüşmek için 100 kontör transfer ettiğini söyleyen baba Abdulkadir Dumlu, "Vatan sağolsun." dedi.Şehit Özkan Dumlu nun acı haberinin ulaştığı Bingöl merkeze bağlı Sarıçiçek köyündeki baba evinden Kürtçe ağıtlar yükseliyor. Anne Kıymet Dumlu ise acı haberle sinir krizleri geçirdi. Eve gelen yakınları aileyi teskin etmek isterken, Kürtçe ağıtlar yürekleri dağladı. Bekar olan şehit Özkan Dumlu nun terhisine 4 ay kaldığı öğrenildi.

“YAVRUM BAĞRIMI YAKTIN, YANDI CİĞERİM"
Hakkari nin Çukurca ilçesindeki hain saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Ziya Bener in Yerköy ilçesine bağlı Aslanhacılı köyündeki baba evine ateş düştü.

Oğlunun şehit düştüğü haberini İlçe Jandarma Komutanı ndan alan acılı baba İbrahim Bener, oğlu Ziya Bener ile üç gün önce telefonla görüştüğünü söyledi. İbrahim Bener, oğlunun Baba operasyona gidiyoruz, merak etmeyin" dediğini söyledi. Anne Dönüş Bener ise oğluna ağıtlar yakarak, torunu Enes in Öksüz kaldığını ve ciğerinin yandığını belirtti. Her ihtimale karşı evin önünde ambulans bekletilirken, şehit için yakılan ağıtlar ise yürekleri dağladı.

ŞEHİT ANNESİ, ACI HABERİ MİSAFİRLİKTE ALDI
Hakkari deki hain pusuda şehit olan er Cafer Çelik in annesi, acı haberi misafirlikte aldı

Sinir krizleri geçiren Nezahat Çelik, ambulansla Sultançiftliği ndeki evine getirildi. Cafer Çelik in şehit olduğu haberi, Sultançiftliği ndeki baba ocağını yasa boğdu. Haber, misafirlikte olan Anne Nezahat Çelik e de kısa sürede ulaştı. Aldığı acı haberle yıkılan Nezahat Çelik, sinir krizleri geçirdi. Çelik, bir ambulansla Sultançiftliği ndeki evine getirildi. Yakınlarının kollarında ambulanstan indirilen Çelik, güçlükle eve girebildi. Öte yandan, Demokrat Parti eski genel başkanı Süleyman Soylu, aileye taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta konuşan Soylu, "Herkes çok üzüntülü. Türkiye artık şehit haberlerine dayanamıyor" dedi.

TERHİSİNE 8 AY KALA ŞEHİT OLDU
Hakkari nin Çukurca İlçesi yakınlarında teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Kemal Özevin in 1.5 yıllık evli olduğu ortaya çıktı.
Şehidin Gaziosmanpaşa Cebeci Mahallesi nde oturan ailesi acı haberi alır almaz, memleketleri Siirt e gitti. Eşi Semra Özevin ile 1.5 yıl önce evlendiği öğrenilen şehir er Kemal Özevin in terhisine ise 8 ay kaldığı belirtildi. Şehidin evinde toplanan yakınları gözyaşları içinde teröre lanet okudu. Şehir Er Kemal Özevin in Siirt Merkez Camii nde yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi

TERHİSİNE 58 GÜN KALMIŞTI
Şehit Er Adil Yıldız ın Arnavutköy İslambey Mahallesi nde oturan ailesi acı haberle yıkıldı

Jandarmadan, oğlunun öldüğü haberini alan anne Kezban Yıldız fenalık geçirdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Yıldız, tedavisinin ardından evine getirildi. Ayakta durmakta güçlük çektiği görülen şehidin annesi, yakınlarının yardımı ile evine götürüldü. Şehidin evi Türk bayrakları ile donatılırken, haberi alır almaz eve koşan yakınları feryat etti. Gözyaşlarına hakim olamayan baba İsmail Yıldız ise oğlunun 1 gün önce annesi ile konuştuğunu belirterek, "Terhisine 58 gün kaldığını ve iyi olduğunu söyledi. Demek ki oğlumun kaderi böyleymiş, vatan sağ olsun başka bir şey diyemiyorum. Bu olayların bitmesini istiyorum" diye konuştu. Şehidin bir arkadaşı ise "Ben Kürdüm, biz kardeş gibiydik. Bu olaylar artık bitsin" dedi

BAŞKENT ŞEHİDİNE AĞLIYOR
Hakkari nin Çukurca ilçesinde arazi arama-tarama faaliyetleri sırasında konvoydaki bir aracın mayına çarpması sonucu şehit olan 6 askerden Piyade Er Deniz Demirci nin Ankara daki baba ocağına ateş düştü.

Şehit er Demirci nin evinin bulunduğu Derbent Mahallesi Türk bayrakları ile donatıldı. Şehidin babası Halil Demirci, oğlunun 6 aylık asker olduğunu belirterek, "Dün akşam görüştüm, operasyona gittiklerini söyledi" dedi. Kardeşi ile telefonda konuştuklarını ve helalleştiklerini söyleyen Mehmet Demirci, kardeşinin bir kaç gün önce bir arkadaşından resimlerini gönderdiğini söyledi. Dün akşam amcasının oğluyla konuşurken, "Biz bizim köyden hiç şehit verdik mi?" diye sorduğunu söyleyen Mehmet Demirci, "O saatlerde kardeşimi şehit vermişiz" dedi. Acılı anne Remziye Demirci ise gözyaşlarına boğularak, "Benim oğlum şehit oldu. Ben yolunu bekliyordum haberi geldi" diye ağladı
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Turkey10
TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Gencat10
TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Pro1010
TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR 290407

TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics