¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın

YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Empty YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Paz 26 Tem. 2009 - 9:34

Bir öğrenci mektubunda üniversite harçlarına yapılan zammı öyle bir anlattı ki Haşmet Babaoğlu bakın ne yaptı!

YÖK'ün ÖSS'ye çektiği yeni ayar çok tartışıldı da harçlara yapılan zam nedense gözden kaçıverdi...
Oysa üniversite öğrencileri zam açıklandığından bu yana rahat uyuyamıyor...

İçlerinden biri Haşmet Babaoğlu'na derdini, bir mektupla bakın nasıl anlatmış:
"Haşmet Abi, okula başladığımda harcım 900 TL'ydi. Ailemle anlaşıp bu paranın altından kalkabileceğimizi düşünerek okula girdim. Şimdi YÖK bana diyor ki, harcın 2451 TL oldu. Hiçbir ilke ve ekonomik gerçekle bağdaşmayan bu zam karşısında okulu bırakmak zorundayım.
Merak ediyorum, okulu bırakmam YÖK'ün hoşuna mı gidecek?"

'Gençlerin Haşmet abisi' de öğrencinin mektubunu köşesine taşımış, taşımakla kalmamış ''Okuyun ve utanın'' diye seslenmiş YÖK üyelerine...

Kurumları yönetenlerin gençlerin gerçek hallerini görüp anlamaktan uzak olduğuna dikkat çeken Babaoğlu, ''Üç yıl önce girdiği okuluna 400 TL. harç ödeyen çocuğun bugün 2000 TL ödemek zorunda kalmasının ne anlama geldiğini kestiremiyorlar'' diyor.

''Paragöz devlet üniversitesi olur mu?'' diye soruyor. Ve ekliyor: ''Sakın bana neden üniversitelere para ödenmesi gerektiğini anlatmayın!
Hele üniversitenin ne demek olduğunu anlatmayın! O açıdan kafam çok zamandır net! Ben üzerine para verilecek kadar gerçek bir "üniversite" görmekte zorlanıyorum çok zamandır!''

''Sayın YÖK üyeleri... Lütfen bu zamları geri alın!'' çağrısıyla noktalıyor yazısını...

Kimbilir, YÖK üyeleri bu çağrıyı duyar mı dersiniz? Ya üniversite öğrencisinin mektuptaki sorusuna cevap veren olur mu?
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Turkey10
YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Gencat10
YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Pro1010
YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın 290407

YÖK üyeleri! Bu yazıyı okuyun ve utanın Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics