¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?"

Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Empty Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?"

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 28 Ağus. 2009 - 9:56

Dava, Alparslan Arslan'ın mahkeme başkanıyla tartışmasıyla başladı. Bu lafı etti, Bakırköy'e sevki yapıldı.
Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" 44844
Birinci Ergenekon davasının bugünkü duruşması Alparslan Arslan'ın mahkeme başkanıyla tartışmasıyla başladı. "Zihinsel sorunları" olduğunu ileri süren Arslan'ın hastaneye sevki için sağlık kurulu raporunun beklendiği öğrenildi. İP Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tanık olarak dinlenilmesini talep etti.

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 107. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuklu sanıktan 28'i katıldı. Duruşmada, tutuksuz sanıklar Güler Kömürcü Öztürk ve Ferit İlsever de hazır bulundu.

Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, duruşma başlamadan önce diğer sanıklarla birlikte salona alındı. Dikkat çeken tavırlarıyla işaret parmağını uyarı şeklinde etrafa sallayarak giren Arslan, yerine oturduktan hemen sonra dışarı çıkmak istediğini söyledi ve dışarı çıkarıldı.

Arslan, Mahkeme heyeti yerini aldıktan sonra tekrar salona getirildi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, ''hasta olduğunu ve dışarı çıkmak istediğini'' ifade eden Alparslan Arslan'a yerine oturmasını söyledi. Sol eli cebinde olan Arslan'ın rahat tavırları dikkati çekti.

Mahkeme Başkanı Şengün ile Alparslan Arslan arasında geçen diyalog şöyle:

''-Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Anladınız mı? İçeride yatıyorum, uzanıyorum.

- Şengün: Otur

- Arslan: Ben defalarca dilekçe yazdım. Hastayım.

- Şengün: Nedir hastalığın, 50 tür hastalık var.

- Arslan: Beyinsel problemlerim var. Sana ne?

- Şengün: Otur, ne konuşmak istiyorsan söyle.

- Arslan: Sen kimsin ya?

- Şengün: Otur yerine

- Arslan: Oturmuyorum.

- Şengün: Elin nerede?

- Arslan: Size mi kaldı bu memleket? Oturmuyorum.

- Şengün: Otur.

- Şengün: Oturtun onu!

- Arslan: Çoluk çocuk sahibi adamsın. Yüzlerce insanı doldurmuşsun buraya hepsi hasta. Bırak gitsin.

- Arslan: Hastayım, oturamıyorum. Kes kafamı at gitsin.

- Şengün: Oturtun….''

Bunun üzerine Alparslan Arslan, bir jandarma görevlisi tarafından oturtuldu ve jandarma görevlisi eliyle Arslan'ı kalkmaması için tuttu.

RAPORUNUN BEKLENDİĞİ ÖĞRENİLDİ
Alparslan Arslan'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevki için sağlık kurulu raporunun beklendiği öğrenildi. Arslan, psikiyatrik sorunlar nedeniyle hastaneye sevk edilmesi yönünde dilekçeler verdi. Arslan ve ailesinin verdiği dilekçeleri değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda Arslan, dün Silivri Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Muayeneyi yapan doktorun, Arslan'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevki yönünde karar verdiği, bunun için de Silivri Devlet Hastanesi Sağlık Kurulunun rapor vermesinin gerektiği belirtildi. Kurul, olumlu karar vermesi durumunda Arslan, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilecek.

ÜMİT SAYIN'IN RUH SAĞLIĞI BOZULDU
Bu arada, duruşma başlamadan önce basın mensuplarına seslenen tutuklu sanık Emin Gürses, iddianamede magazin için çok malzeme bulunduğunu savundu. Gazetecilerin cezaevinde aynı koğuşta kaldığı tutuklu sanık Ümit Sayın'ın gizli tanık ''Anadolu'' olduğuna ilişkin iddialarla ilgili bilgisini sorması üzerine Gürses, şunları anlattı:

''Benim haberim yok. Ona ben bakıyorum. Benim aleyhime ifade vermiş. Sordum 'uydurdum' dedi. Dilekçe yazdı 'beni psikiyatri servisine gönderin' diye. Psikolojisi bozulmuş, hastaneye kaldırılması lazım. Ruh sağlığı bozulmuş, savcılar onu kullanmış.'' Gürses, kendisinin rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığında doktorun yanında dahi kelepçelerinin çıkartılmadığını öne sürerek, ''Ergenekoncuyuz diye bizden korkuyorlar. 'Ergenekoncu' derler diye çekiniyorlar'' dedi.

"BAHÇELİ TANIK OLARAK DİNLENSİN"
Birinci ''Ergenekon'' davasının tutuksuz sanıklarından İP Genel Başkan Yardımcısı, Talat Paşa Komitesi Genel Sekreteri ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tanık olarak dinlenilmesini istedi.

İlsever, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Tuncay Güney'in iddiasına göre, ''Ergenekon Terör Örgütü'nün finansörü'' olduğunu öne sürerek, ''Mahkemenizden, Devlet Bahçeli'nin tanık olarak dinlenmesini ve kendisine sorulmasını talep ediyorum'' dedi. İddianamede kendisi ile ilgili delil diye getirilen malzemenin önemli bölümünü telefon dinlemelerinin oluşturduğunu anlatan İlsever, bunlar incelendiğinde kendisinin ''Ergenekon Terör Örgütü'' diye bir örgütle uzaktan yakından hiçbir ilişkisinin olmadığının görüleceğini savundu.

Hukuki durumunu, faaliyetlerini ve eylemlerini bütün açıklığıyla ortaya koyduğunu belirten İlsever, şöyle konuştu: ''Hepinizin gördüğü gibi, ortada yoğun bir örgütsel faaliyet vardır. 19 yaşımdan beri, yani kendimi bildim bileli örgüt ve örgütlü faaliyet içinde yer aldım. Örgütlü olmak benim yaşam felsefemdir. 19 yaşımda bilimsel sosyalizmi benimsedim ve İP'in Üsküdar ilçe örgütüne üye oldum. Hala İP'te bulunuyorum. Benim 'süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk' arz eden organik bağ kurduğum tek örgüt İP'tir.''

"BİRBİRİMİZİ CEZAEVİNDE TANIDIK"
Doğu Perinçek, Nusret Senem, Serhan Bolluk, Hikmet Çiçek, Adnan Akfırat, Hayati Özcan, Aydın Gergin, Mahir Güngör, Yusuf Beşirik ve İbrahim Benli ile İP'in üyesi olmaları dolayısıyla örgütsel beraberliği bulunduğunu belirten İlsever, İlhan Selçuk, Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ve Emin Gürses'i tanıdığını, ancak hiçbir örgütsel bağlantısının bulunmadığını kaydetti.

İlsever, şu görüşleri dile getirdi: ''Bu 10 aylık yargılama süreci göstermiştir ki bu davada ortada bir örgüt yoktur. Bir örgüt olması için, her şeyden önce bir ideolojik ve siyasal birlik olması gerekmez mi? Örgütler bu amaç birliğiyle kurulur. Burada 10 aydır gördüğünüz gibi, sanıklar arasında bir ideoloji ve program birliği yoktur. Ben bilimsel sosyalizme inanırım. Eminim ki sanıkların bazıları sosyalizme karşıdır. Zaten iddianamede yer alan 'Ergenekon Belgeleri' de bana ve İP'li sanıklara karşıdır, bazıları İP'lileri tasfiye etmeyi hedeflemektedir.''

Bu davanın sanıklarının birbirlerini tanımadığını, çoğunun cezaevinde tanıştığını ileri süren İlsever, ''Öyle bir örgüt ki birtakım kurgular dışında sanıkların ortak faaliyeti yok'' dedi. Bütün faaliyetinin ülkesine, emekçilere ve halka hizmet etmek olduğunu ifade eden İlsever, beraatını istedi.

ALPARSLAN ARSLAN 20 KEZ ÇIKMAK İSTEDİ
Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'ün talimatı doğrultusunda duruşma salonunda oturtulan Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, Ferit İlsever'in savunması sırasında 20 kez salondan çıkmak için ayağa kalkma girişiminde bulundu.

Arslan'ın bu girişimleri jandarma görevlileri tarafından engellendi. Arslan, saat 10.50'de dışarı çıkarıldı ve 10 dakika kaldıktan sonra tekrar salona getirildi. Arslan, bir süre daha salonda oturduktan sonra saat 11.15'de isteği üzerine salondan çıkarıldı.

Alparslan Arslan'ın sık sık başını iki yana yatırdığı ve zaman zaman gülümsediği gözlendi. Arslan, duruşma sırasında bir süre arkasına dönerek, salonun izleyicilerin ve basın mensuplarının oturduğu bölüme baktı.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Turkey10
Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Gencat10
Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Pro1010
Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" 290407

Ergenekon: "Sen kimsin lan sana ne?" Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics