¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mecliste Bir Bozkurt

Mecliste Bir Bozkurt Empty Mecliste Bir Bozkurt

Mesaj tarafından TRABZON61 Paz 8 Kas. 2009 - 6:50

1950 de Tarsus-Meşelik Köyü’nde (eski ismi Şamlar) doğdum. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra orta ve lise öğrenimimi Tarsus Lisesi’nde tamamladım. Takiben A.Ü.Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum ve uzun yıllar Tarım Bakanlığı’nda değişik görevlerde bulundum.
Siyasi geçmişim bakımından A.Ü.Ziraat Fakültesi’ne kaydımı yaptırdığım 1967 yılını başlangıç olarak söylemek mümkün. Zira üniversiteye adım attığımız ilk günde kendimizi yoğun bir komünist ideoloji kampanyasının içerisinde bulduk.
Türk Milletinin ve insanlığın hayrına olmadığına inandığımız bu ortam içerisinde Türkiye’nin geri kalmışlıktan kurtarılması, bağımsız, hür ve aynı zamanda çağdaş medeniyetlerin en ilerisinde yer alabilmesinin çarelerinin arayışı bizi Ülkü Ocakları’nı kurmaya yöneltti.
Ne komünist ne de kapitalist-liberalist sistem Türk Milletinin yapısına uygun değildi. Türk’e has bir sistemi, üçüncü yolu bulmak gerekiyordu. Bu yol Ziya Gökalp – Atatürk, H.Nihal Atsız, Necip Fazıl Kısakürek, Peyami Safa, Serdengeçti, Osman Turan Arvasi, Erol Güngör çizgisinde Rahmetli Dündar Taşer ve Alparslan Türkeş’in geliştirdiği Milliyetçi Türkiye yolu idi ve bunun için vatansever gençlerin Türkiye’nin meselelerine sahip çıkması gerekiyordu. İşte Ülkü Ocakları bu sahip çıkışın adı oldu.
Daha sonraki yıllarda 1974 de MHP Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak görev yaptım. Ülkücü-Teknik Elemanlar Derneğinin Genel Sekreterliği, Genel Başkan Yardımcılığı, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1980 İhtilali ile birlikte rahmetli Türkeş’e ve MHP yöneticilerinin tutuklanmaları üzerine Devlet Memurluğu görevinden istifa ederek Milliyetçi ülkücü Hareketin dayanışmasını ve direnişini organize etmek çalışmalarının yürütücüsü oldum.
Bu arada Sözcü, Bakış ve Hamle gibi haftalık dergilerin çıkarılmasını organize ettim. Siyasi parti çalışmalarına izin verilmesi üzerinize MÇP’nin Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak Partiyi 1987 seçimlerine hazırladık. Rahmetli Türkeş’in siyasi yasaklarının kalkması üzerine partiyi Genel Başkan Vekili sıfatıyla Kongreye götürerek Genel Başkanlığı rahmetli Başbuğ Türkeş’e devretmenin mutluluğunu yaşadım.
1969, 1973, 1977 seçimlerinde partinin güney illerinde seçim koordinatörü olarak görev yaptım. 1987, 1995 ve 1999 seçimlerinde İçel’den Milletvekili adayı oldum. 18 Nisan 1999 Genel Seçimlerinde Mersin ilinden MHP Milletvekili seçildim.
Meclis kürsüsünde adı Şartla Salıverilme olan, esasında genel af kanunuyla ilgili şahsi düşüncelerimi ifade etmek üzere yaptığım bir konuşma sebebiyle partiden ihraç edildim.
İhraçtan sonra iki yıla yakın bir süre bağımsız olarak milletvekilliği görevimi sürdürdüm. Kasım 2002 Milletvekilliği seçimlerine de Bağımsız Aday olarak katıldım.
Halen inançlarım doğrultusunda yapılmasının gerekli olduğunu düşündüğüm çalışmaları Ankara’da bulunan ofisimde sürdürme gayreti içindeyim.
NİÇİN İHRAÇ EDİLDİM ?
Türkiye’nin insanı ve devleti ile yaşadığı problemlerin Türk Milliyetçiliği fikir sistemi üzerine kurulmuş projeler ile çözülebileceğine inanan sayısız insanların ölçülemeyecek fedakarlıkları ve yönetici kadroların ısrarlı ve kararlı çalışmaları sonucu milletimizin kabulü ile MHP, 18 NİSAN 1999 SEÇİMLERİNDE ülkemizin ikinci büyük partisi olarak TBMM’ne girmiş ve kurulan 57.Cumhuriyet Hükümetinin büyük ortağı olarak ülke yönetiminde söz sahibi olmuştur.
Söz konusu seçimlerde o zamanki ismi ile İÇEL olan MERSİN ilinden Milletvekili seçildim.
08.12.2000 tarihinde TBMM’nin gündemine getirilen ,ne MHP’nin Milletimize taahhütleri içerisinde ne de Hükümet programında bulunan AF YASASI tasarısı üzerende şahsım adına oyumun rengini belirtmek üzere yaptığım konuşma münasebetiyle Parti Yönetimi tarafından savunmam istenerek ihraç edildim.
Türk siyasi hayatını şekillendiren Siyasi Partilerin demokrasi anlayışına örnek teşkil edeceğine inandığım bu ihraç kararını n safhalarını ,parti yönetiminin savunma istek yazısı,savunmam ve parti müşterek disiplin kurulunun ihraç kararını burada da yayınlamayı önemli gördüm.
Zira Türkiye’de herkes demokrasi istediğini söylüyor, bütün partilerimizin üst yönetimleri özellikle de parti genel başkanları demokrasimizin eksikliklerinin mutlaka giderilmesinden sıkça söz ediyor, bu partilerimiz ve bu genel başkanların hemen hepsi sırayla iktidar oldukları halde ne demokrasimizdeki eksikler gideriliyor ne de partilerin ve sayın genel başkanların şikayetleri son buluyor.
Şikayet eden söz ve yetki sahibi olduğunda şikayetçi olduğu konuyu düzeltmeli değil mi? Düzeltmeye daha ilk baştan kendi içinden başlamalı değil mi?.
Ali Güngör
TBMM KONUŞMASI- AF (Rahşan AFFI) YASASI
BAŞKAN- Efendim, oyunun rengini belli etmek için, aleyhte olmak üzere, İçel Milletvekili Sayın Ali Güngör; buyurun efendim.
ALİ GÜNGÖR (İçel) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri;
Görüşmekte olduğumuz af tasarısı, Meclisimize art niyetli olarak getirilmiştir... (DYP sıralarından alkışlar) .Çirkin ve tehlikeli bir hesabın ürünüdür. Amaç, Anayasamızın 14 üncü maddesini delerek, Meclisin yetkisinde bulunmayan, vatan hainlerini, PKK'lı canileri ve onun terörist başını affetmek ve bu büyük vebale bu büyük Meclisi alet etmektir. (DYP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)
Değerli milletvekilleri; bunları söylerken, tasarıyı hazırlayıp Meclise gönderen hükümete haksızlık yaptığımı düşünmüyorum, bir kehanette de bulunmuyorum; çünkü, bu hükümet, kuruluşunun hemen akabinde, ilk iş olarak, pişman olduğunu söyleyen PKK'lılara af çıkarmıştır; takiben, yine, basın suçlarına verilen cezaların ertelenmesi adı altında, adı basın olan paçavralarda kalem oynatan PKK'lıları affetmiştir.
Şimdi, bu tasarıyla, 169 uncu madde kapsamında, PKK canilerine bilerek yardım ve yataklık edenlere af getirilmektedir.
Yine, hepinizin malumudur ki, bu hükümet, Abdullah Öcalan'a bağımsız yargının verdiği idam cezasını Meclise göndermemiştir. (DYP ve FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)
Şu hususu, tasarıyı hazırlayanlar dahil, Türkiye'de herkes biliyor; tasarı yasalaşırsa, Anayasa Mahkemesine gidecek ve PKK'lı canilere de şamil hale dönüşecektir. (DYP sıralarından alkışlar)
Şimdi, DSP'li sayın üyelere fazla bir şey söylemek istemiyorum; çünkü, Sayın Ecevit'in geleneğine vatan hainlerini affetmek fazla yabancı gelen bir husus değildir. (DYP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar; DSP sıralarından "Yuh" sesleri, gürültüler)
BAŞKAN - Sayın Güngör, bakın, lütfen, konuşma üslubunuzu daha dikkatli seçin. Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir başbakanı, vatan hainlerini Türkiye'de affetmez...
TURHAN GÜVEN (İçel) - Müdahale etmeyin Sayın Başkan.
ALİ GÜNGÖR (Devamla) - Sayın Başkan...
BAŞKAN - ...böyle bir konu için de çalışmaz. Lütfen, daha dikkatli konuşun, kelimelerinizi de daha dikkatli seçin lütfen.
ALİ GÜNGÖR (Devamla) - Sayın Başkan, teşekkür ediyorum.
125 inci madde, 146 ncı madde ve bunlarla birlikte anılan maddeler, Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmayı hedef alan, Türkiye Cumhuriyeti Devletini sınıf ve etnik farklılıklara dayalı bir devlet haline getirmeyi düşünen kalkışma hareketleridir. 1974'te, bu maddelerden suçlu bulunan kişiler affedilmiştir. (DYP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)
Değerli arkadaşlarım, sayın milletvekilleri; Milliyetçi Hareket Partili, Doğru Yol Partili ve Anavatan Partili değerli arkadaşlarıma hatırlatmak istiyorum: Bu derece çirkin ve tehlikeli bir af yasasını, MHP teşkilatı ve ülkücülerin kabul etmesi hiçbir şartta mümkün değildir. (DYP sıralarından alkışlar) Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi teşkilatlarının da rıza göstermeyeceğini biliyorum.
HASAN EKİNCİ (Artvin) - Ret veriyoruz zaten.
ALİ GÜNGÖR (Devamla) - Öyleyse, bu partilerin Meclis grupları, şimdi, niçin bu af tasarısını kabul etsinler?!
HASAN EKİNCİ (Artvin) - Biz reddediyoruz.
ALİ GÜNGÖR (Devamla) - Bu ağır vebali, Milliyetçi Hareket Partisi, Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi taşıyamaz. Umuyorum ki, Fazilet Partisi de, geçmişte Millî Selamet Partisinin yaptığı hatanın farkına varmış olsun.
Değerli milletvekilleri, bu çirkin ve tehlikeli af tasarısını geldiği yere, Sayın Başbakana ve onun bakanlarına, yakıştığı yere göndermek, bu Meclisin yapacağı en hayırlı iş olacaktır. (DYP ve FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar) Bırakalım bu çirkin tasarı, geldiği yerde ve yakıştığı yerde kalsın.
Ben, bu gerekçelerle bu af tasarısına "hayır" diyorum ve Muhterem Heyetinize saygılarımı sunuyorum. (DYP ve FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)
BAŞKAN- Değerli milletvekilleri, tasarının tümünü oylarınıza sunacağım; ancak, oylamanın açık oylama şeklinde yapılmasına dair bir önerge vardır.
Şimdi, önergeyi önce okutacağım, imza sahiplerini arayacağım ve sonra da gereğini yapacağım.
Ali Güngör ,Aralık - 2000
TRABZON61
TRABZON61
.::Otağ Yetkilisi::.

.::Otağ Yetkilisi::.

Mecliste Bir Bozkurt Turkey10
Mecliste Bir Bozkurt Gencat10
Mecliste Bir Bozkurt Pro10
Yaş Yaş : 39
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Trabzon
Lakap Lakap : ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/11/84
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Çanakkale´ye yürüyüş
İletiler: İletiler: : 1325
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/04/09
Mecliste Bir Bozkurt Pro1010
Mecliste Bir Bozkurt 910
Mecliste Bir Bozkurt Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics