¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sevgililer günü virüsüne Dikkat!

Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Empty Sevgililer günü virüsüne Dikkat!

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 13 Şub. 2009 - 23:24

Güvenlik uzmanlarından, Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan bilgisayar virüsleri konusunda kullanıcılara uyarı geldi.
Sevgililer günü virüsüne Dikkat! 475220090213121729191
ValentineCard.exe adlı dosyayı açtığınızda hem kendiniz kurban olmuş hem de adres defterlerindeki kullanıcıları potansiyel hedef haline getirmiş oluyorsunuz.

Sosyal mühendislik kapsamında hazırlanan bilgisayar virüslerinin bazıları doğrudan kullanıcının bilgisayarını çalışamaz hale getirirken, bazıları kişiye özel bilgileri topluyor, bazıları da kullanıcıdan habersiz bulaştıkları bilgisayarı başka sistemlere saldırı amaçlı üs haline getiriyor.

Güvenlik uzmanları, Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan virüslerde, ''seni seviyorum'', ''çok güzelsin'', ''ilk görüşte aşk'', ''benden sana'', ''aşkımı böyle anlatıyorum'', ''sana özel şiirim'', ''benimle dans eder misin'', ''benim ol'', ''sana özel şarkım'' gibi isimlerin kullanılmasının muhtemel olduğunu belirtiyorlar.

Yaklaşık 9 yıl önce ortaya çıkan ''I Love You'' (Seni Seviyorum) ya da ''Love Letter'' (Aşk Mektubu) isimli virüs, dünya genelinde milyonlarca bilgisayara bulaşmış ve yaklaşık 6 milyar dolar zarara neden olmuştu. Virüs o kadar etkiliydi ki Pentagon, CIA ve İngiliz Parlamentosu gibi kuruluşlar elektronik posta sistemlerini kapatmak zorunda kalmıştı.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Turkey10
Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Gencat10
Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Pro1010
Sevgililer günü virüsüne Dikkat! 290407

Sevgililer günü virüsüne Dikkat! Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics