¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor

AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor  Empty AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor

Mesaj tarafından erzurumlu25 Salı 27 Tem. 2010 - 19:48

Yüzde 20’si de?i?ikli?i desteklemiyor
?ktidar partisi AKP’ye oy verenlerin yüzde 20’sin Anayasa de?i?iklik paketine hay?r diyece?i ortaya ç?kt?. Milliyet gazetesine konu?an A&G Ara?t?rma ?irketi’nin kurucusu Adil Gür’ün ara?t?rmas?na göre AKP’nin içinde yüzde 20’ye yak?n bir ‘hay?r’c? kitlesi var. Ve bu kitle hükümete uyar?da bulunmak isterse referandumun sonucu de?i?ir. Gür, ?u anda ‘evet’ ve ‘hay?r’lar?n ba?aba? gitti?ini belirterek, bu oranlar?n yüzde 40’larda oldu?unu söylüyor.

Sonucu karars?zlar belirleyecek
Referandum sonucunu karars?zlar?n belirleyece?ini ifade eden Gür ?unlar? söyledi: “Geçmi?te AKP kitle ileti?im araçlar?n? çok iyi kulland?. Ama bu sefer i?leri daha zor. Çünkü seçmenin büyük bir bölümü, ideolojik oy kullanacak. Yüzde 80-85 çoktan karar?n? vermi? durumda. Bütün gürültü pat?rt?, hala karars?z olan yüzde 15’lik bir kesim için. Onlar aras?nda da en belirleyici olan karars?z AKP seçmeni. ?nsanlar a?, i?, yoksullu?u oylayacak.”

Batakl??a sürükleniyoruz
Ümraniye davas? tutuklu san??? ve Yeni Parti lideri Tuncay Özkan, “Türkiye 12 Eylül 1980’de itildi?i karanl??a da, bugün sürüklendi?i batakl??a da var gücüyle en büyük ç??l???yla hay?r diyecektir” dedi

Haber: Salim YAVA?O?LU
Yeni Parti Genel Ba?kan? Tuncay Özkan, referandumda AKP’nin Anayasa de?i?iklik paketine hay?r denilmesi gerekti?ini söyledi. Özkan, Ümraniye davas? nedeniyle tutuklu bulundu?u Silivri Cezaevi’nden yapt??? yaz?l? aç?klamada, referandum kampanyas?nda vatanda?lardan evet oyu isteyen Ba?bakan Recep Tayyip Erdo?an’? sert bir dille ele?tirdi. Özkan, ?unlar? söyledi: “Tayyip Erdo?an, 12 Eylül referandumunda ‘Evet’ diyeceksiniz, böylece daha özgür ve demokrat olacaks?n?z, diyor. Yani topluca her sabah ayna kar??s?nda kendimize ‘Bugün Recep Tayyip Erdo?an için ne yapt?m’ diye sorma, projelerinizi kendisine sunma özgürlü?ü ve demokrasisi içinde ya?ayacaks?n?z. Ama ‘Hay?r’ derseniz, muhalefet ederseniz Ergenekon’a dâhil olursunuz. Cehennemlik olursunuz. Yar??ma me?hur. Eskiden iki kelime ile yap?l?yordu: ‘Evet’ ve ‘Hay?r.’ 12 Eylül’de sand?k ortaya konunca; hükümdar oyundan ‘Hay?r’ kelimesini ç?karmak istiyor.” Muhalefetin, Türkiye’nin dinamosu oldu?unu ifade eden Yeni Parti lideri Tuncay Özkan, aç?klamas?nda ?unlar? kaydetti:

Birlik ve dayan??ma günü
“Bugün bir yere geldiysek Cumhuriyet’in muhalefet etme, ‘Hay?r’ deme, kar?? ç?kma hakk? sayesinde geldik. ?imdi hay?r demeyi yok eden, iktidara hep evet diyen, dan??man muhalefeti yaratmaya çal??anlar? alk??layaca??z. Onlara ‘Evet’ diyece?iz. ?ktidar?n ba??n?n istedi?i herkesin salla ba? olmas?. Topluca ‘Evet’ diyece?iz. Ba? efendi rahatlayacak. Toplumun akl?, vicdan?, sorumlulu?u, bilgeli?i; cehaletin iktidar?na ve cüretine teslim edilecek ve Türkiye, Anadolu buna ‘Evet’ diyecek! Öyle mi? Türkiye 12 Eylül 1980’de itildi?i karanl??a da, bugün sürüklendi?i batakl??a da var gücüyle en büyük ç??l???yla “Hay?r’ diyecektir. Herkes, ‘Bugün Türkiye için ne yapt?m?’ diye soracak, kap? kap? dola?acak, AKP’ye oy veren de?erli yurtta??m?za gidecek, felaketi anlatacak, onlarla kucakla??p 12 Eylül’de ‘Hay?r’ diyerek 13 Eylül’de, Hay?rl? günlerin gelmesine, ba?lamas?na neden olacakt?r.
Bugün birlik, güven ve dayan??ma içinde cehaletin karanl???n?n yenilmesi için çal??ma günüdür. Türkiye a?k? ile vicdan sahibi yurtta?lar el ele, gönül gönüle 12 Eylül’de Hay?rl? günleri getirecektir. 13 Eylül günü Hay?rl? günlerin ayd?nl???, Türkiye’nin üzerinde bir sevda güne?i gibi parlayacakt?r.”

AKP kat?ks?z bir Ülkücü dü?man?d?r
Ortado?u gazetesi yazar? Y?ld?ray Çiçek, 17 Temmuz tarihli “PKK militan? kucaklayanlar?n tipik MHP alerjisi” ba?l?kl? yaz?s?nda tüm Ülkücüleri hay?r oyu vermeye ça??rd?: “Onlar san?yorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak.. Onlar san?yorlar ki bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar, vicdan azab?ndan kurtulamayacaklar, Vicdan azab?ndan kurtulsalar, tarihin azab?ndan kurtulamayacaklar. Tarihin azab?ndan kurtulsalar, Tanr?n?n gazab?ndan kurtulamayacaklar.” Sezai Karakoç’a ait olan bu dizeler adeta AKP iktidar?na sesleniyor gibi...

K?l?ktan k?l??a giriyorlar
12 Eylül 2010 tarihinde gerçekle?ecek referandumu kendi gelecekleri aç?s?ndan tarihi f?rsat olarak gören AKP istedi?i sonucu alabilmek için k?l?ktan k?l??a girmektedir. En nefret ettikleri Ülkücülere kar?? birden Ülkücü-sever kesildiler. Dünyan?n en büyük Ülkücü dü?man? olan, Ülkücülere her f?rsatta hakaret eden Recep Tayyip Erdo?an bile “Samimi MHP taban?...” ile ba?layan cümleler kurmaya ba?lad?. Erdo?an, AKP milletvekilleri ve AKP’nin tetikçi yazarlar? sahte Ülkücü-sever pozlar?n? verirken, siyasi gevezelikte eline su dökülemeyecek olan Hüseyin Çelik AKP aç?s?ndan bir çuval inciri berbat ederek, AKP zihniyetinin MHP’ye,Ülkücülere bak?? aç?s?n? bir kez daha ortaya koymu?tur...

Yarg?y? ba??ml? hale getirecekler
AKP, 12 Eylül 2010 tarihindeki referandumda Ülkücüleri etkilemek için tuzak mesajlar vererek sadece zihniyetini iktidarda güçlendirmek istemektedir. Biz günlerdir bu konuda uyar?lar?m?z? yap?yorduk... Sa?olsun Hüseyin Çelik bizim uyar?lar?m?z? güçlendiren aç?klamalarda bulunarak bizi bir kez daha hakl? ç?karm??t?r. AKP kat?ks?z MHP ve Ülkücü dü?man?d?r. PKK militanlar?n? kucaklayan AKP’nin propaganda oyunlar?na asla aldanmadan 12 Eylül’de bunun dersini de Ülkücülerden okkal? bir ?ekilde alacaklard?r. Çelik’e aç?klamalar?ndan dolay? te?ekkür ediyoruz. Çünkü MHP’yi, Ülkücüleri referandumda “Hay?r” oyu vermeye daha çok motive etmi?tir.”

Paketi halka anlatmad?lar
Vatan gazetesi yazar? Ruhat Mengi, 19 Temmuz 2010 tarihli “Halktan niye korkuyorsunuz?” ba?l?kl? yaz?s?nda hay?r demek için pek çok neden oldu?unu ifade etti: ”Bay?l?yorum bu konular? iyi takip etmedi?i, itirazlar?n neye yap?ld???n? hiç anlamad??? halde kaleme sar?l?p yorum yapmaya ve hatta suçlamaya kalkanlara... ?u anda ülkenin ba??na sar?lm?? en önemli iki sorundan biri (ki asl?nda ’say?s?z’d?r) ilk kez bir partinin tek ba??na haz?rlay?p, tek ba??na meclisten geçirdi?i ve yap?lan hatay? durdurabilecek son demokratik merci olan Anayasa Mahkemesi’nin de a??r? bask?lar alt?nda görevini hakk?yla yapamayarak referanduma gönderilmesine f?rsat tan?d??? Anayasa de?i?ikli?i...

Yarg?y? ba??ml? hale getirecekler
Bu de?i?ikli?in içinde, ?srarla olumlu maddelerle ayn? pakette referanduma sunulan ve yüzde 51’in üstünde “evet” oyu al?rsa hemen uygulamaya geçilecek iki madde; yüksek mahkemelerin üyelerinin ayn? partinin ço?unlu?u ile o partiden olan Cumhurba?kan? taraf?ndan seçilmesini sa?layacak nitelikte... Kar?? ç?kanlar da bu de?i?ikliklerin ba??ms?z ve etkin kalabilen tek kurum durumundaki “yüksek yarg?”y? da tümü ile siyasi güce ba??ml? hale getirece?ini bilerek kar?? ç?k?yorlar.
Bunlar?n aç?klanmas? ve iyi anla??lmas? gerekiyor, çünkü hem iktidar partisi bu de?i?iklikleri de hiçbir kuruma dan??madan, yeterince tart??ma f?rsat? b?rakmadan, halka anlatmadan yapt? ve referanduma götürüyor... Hem de aç?klay?p anlatabilecek medya kesimini, tüm gücünü ve bask?s?n? kullanarak susturup tasfiye edip sadece kendi medyas? gibi çal??an medya kesimi ile “tek ses” olarak götürüyor. Ba?a dönelim; bu ’ne olup bitti?ini anlamadan’ yazanlar aras?nda, kar?? ç?kanlara “halktan niye korkuyorsunuz” diye soranlar var.

Sormak ak?llar?na gelmiyor
Oysa bunu soranlara “anlat?n bakal?m; ne anlad?n?z Anayasa de?i?ikli?inden, 5 maddesini yararlar? ve zararlar? ile say?n” deseniz, do?ru cevaplayabilecek pek az ki?i ç?kar... “Olumlu maddeler aras?nda i?adamlar?n?n gözünü boyayacak ’ekonomik suçlar için yurtd??? yasa?? konmamas? ’ da var. Ama bu madde zaten Anayasa Mahkemesi taraf?ndan iptal edilmi?ti, niye koydunuz? Ayr?ca bu ve benzeri maddeler anayasa konusu olacak ?ey midir” diye sormak... “Memurlara toplu sözle?me demi?siniz, içinde grev hakk? yok. Toplu sözle?me grev hakk?n? içerir, bu ne aldatmacad?r, memurun yapt?r?m hakk? olmayan sözle?me olamayaca??na göre amac?n?z 3 milyon memurun oyunu almak m?” diye sormak ak?llar?na gelmiyor. “Hay?r” demek için öyle çok neden var ki inan?n saymakla bitecek gibi de?il!”

Anayasa ile darbe önlenmez
Milliyet gazetesi yazar? Mehmet Tezkan, 22 Temmuz 2010 tarihli “12 Eylül ma?durlar? neden hay?rc?!” ba?l?kl? yaz?s?nda ?u ele?tiriyi getiriyor: “12 Eylül tart??malar?n? izleyenlerin kafas? kar??t?.. Kar??t? da ne demek; allak bullak oldu.. Niyesini anlatal?m.. Hükümet diyor ki; referandum 12 Eylül’le hesapla?ma günüdür. ??kencecilerden, zulmedenlerden hesap sorma günüdür. Anayasa de?i?ikli?i kabul edilirse 12 Eylül’le hesapla?aca??z. Reddedilirse, 12 Eylül’ü aklayaca??z.. Gelelim kafalar?n neden kar??t???na.. Tart??malar? izleyenler bi bakt? ki.. 12 Eylül’de i?kencenin envai çe?idini görenler, hapislerde çürüyenler, hayat? kararanlar.. Üzerinden, darbe buldozer gibi geçenler.. Ülkücüler.. Devrimciler, solcular.. Anayasa de?i?ikli?ine ’hay?r’ diyor...

Kendi hukukunu yaz?yor
Kafalar allak bullak olmas?n da ne olsun.. 12 Eylül’ün ma?durlar? ’hay?rc?!..’12 Eylül’ün te?et geçtikleri ’evetçi..’ En h?zl?, en amans?z, en keskin Kenan Evren dü?man? oldu.. (Evren’e man?etten çakmalar ba?lad?.. Bu taze bir durum.. Geçen y?l Evren, Çankaya’da a??rlan?rken kimsenin sesi ç?kmam??t?.)
Ba?bakan; 12 Eylül iade-i itibar günü olacak diyor.. Gerçek ma?durlar te?ekkür ederiz kals?n diyor..
Karmakar???k bir durum!. Nedeni ?u.. Anayasa de?i?ikli?inin as?l hedefi 12 Eylül’le hesapla?mak de?ildi.. Darbecilere yarg? yolunu açan düzenleme zaten ’bonus’tu.. As?l hedefi gölgelemek.. Gel, gel maddesi yani.. Herkes biliyor ki; 12 Eylül’ün yarg?lanaca?? falan yok...
Tersine vaziyetin nedeni bu.. Abartmay?n! Anayasa ile darbe önlenmez. As?l hedefin darbeciler oldu?unu söyleyenlerin dillerinden dü?ürmedikleri beylik bir laf var.. Bir daha 12 Eylül’ler olmas?n diye referandumda evet.. ?lgisi yok.. Anayasa maddesiyle darbenin engellenece?ini ilk defa duyuyorum.. Sen ne yazarsan yaz; adam darbeyi yaparsa senin yazd?klar?n?n hiçbir hükmü kalm?yor.. Darbeci kendi hukukunu an?nda yaz?yor.. Adam darbeyi yapamazsa zaten yakay? kapt?r?yor.. Yarg?n?n önüne ç?k?yor, hapsi boyluyor..

VATANDA?
SEN DE KONU?
12 Eylül’de yap?lacak Anayasa referandumuna niçin HAYIR dememiz gerekti?ini ifade eden görü?lerinizi
referandum@yenicaggazetesi.com.tr
adresine gönderirseniz bu sütunlarda
yay?nlanacakt?r.

Hay?r diyorum ÇÜNKÜ
Ercan K?l?ç (Esnaf)
?nsanlar? masallarla
kand?rmaya çal???yorlar
Neden milletvekilli?i dokunulmazl???, Avrupa Birli?i gibi konular? halka sormuyorlar da içinde ne oldu?unu do?ru düzgün bilmedi?imiz bir paketi referanduma götürüyorlar? AKP iktidar? kesinlikle bu ülkenin ço?unlu?unu temsil etmiyor ama öyleymi? gibi kendi ba??na Anayasa haz?rl?yor. Masallarla insanlar? kand?r?yorlar. Bu güne kadar yapt?klar? gibi kendi ç?karlar? do?rultusunda haz?rlad?klar? bir paketi halka sunuyorlar. Bu iktidar kendi ç?kar?ndan ba?ka hiçbir ?ey dü?ünmüyor, halk?n, ülkenin menfaati için hiçbir ad?m atmayan hükümetin haz?rlad??? Anayasa’ya bu yüzden Hay?r oyu kullanaca??m.

Hay?r diyorum ÇÜNKÜ
Cumhuriyete son
vuru? haz?rl???ndalar
Süleyman Çelikcan: 12 Eylül 1980 darbesi, Amerika’n?n ”bizim çocuklar (becerdi)“ dedi?i cuntan?n fa?ist ad?d?r. Böylece Kenan Evren’lerin stop talimat?n? nereden ald?klar?n? ö?renmi?tik. 1982 Anayasas? hile, yalan, tertiplerle ve ”terör gelir“ korkutmalar?yla da halka kabul ettirilmi?ti. 12 Eylül Anayasa’s?na hay?r demek suçtu. AKP bugün bir tuzakla sand?ktan ikinci Amerikanc? 12 Eylül Anayasas? ç?karma pe?indedir. ?ktidar icraatlar?n? ?imdi yaz?l? halde millete sand?kta yutturarak Cumhuriyet’e son vuru?u yapmaya haz?rlan?yor. Böylece Türkiye, emperyalizmin bir eyaleti yap?lacakt?r. Anayasa paketinde i?çi, memur, çiftçi, esnaf, i?siz, ö?renci, ?ehit, gazi, emekli, sanayiciye verilen yeni bir ?ey yoktur. Fakat! Pakette ad? konmam?? bir Padi?ah diktatörlü?ü yaz?l?d?r. AKP’nin Anayasa paketine evet demek bomba paketini kucaklay?p patlamas?n diye dua etmektir.

Hay?r diyorum ÇÜNKÜ
Ba??ms?z organlar?
ba??ml? hale getirecekler
Atila Ulgar: Hay?r diyorum çünkü, yüce Türk milletinin gelenek görenekleriyle ba?da??k de?il. Hay?r diyorum çünkü, geni? halk kesiminin kat?l?m?yla olu?mu? bir anayasa de?il. Ba??ms?z organlar? ba??ml? hale getirmek için yap?lm?? oldu?u görülmekte ve dayatma bir Anayasa. Anayasa de?i?sin ancak Meclis d???nda olu?turulacak ki?ilerce. Gelenek, göreneklerimizden, ya?am biçimimizden, bulundu?umuz jeopolitik co?rafi durumlar göz önüne getirilerek birkaç y?l? kapsayan bir çal??mayla vücuda getirilsin. Böyle olmad???ndan hay?r diyorum.

Hay?r diyorum ÇÜNKÜ
?ntikam alma çabalar?na
kar?? ç?kmak istiyorum
Adem Balaban: ?nad?na hay?r diyorum Çünkü; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtulu? sava??m?zdan intikam alma çabalar?na kar?? ç?kmak istiyorum. Etnik bölünmeye, yanda? medyaya, yanda? hukuka hay?r diyorum. Cumhuriyetimizin ve birlik beraberli?imizin köküne dinamit konulmas?na kar?? ç?kt???m için hay?r diyorum. Gözbebe?imiz Türk Silahl? Kuvvetleri’nin y?prat?lmas?na kar?? ç?kt???m için hay?r diyorum! Milli duygular?m?z?n törpülenmesine hay?r diyorum. ?nan?yorum ki büyük Türk Milleti’nin hayr?na sonuçlanacakt?r bu referandum.
 AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor  38555_452582476353_308122511353_6275304_7833859_n
erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

.::Tengri::.

AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor  Turkey10
 AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor  Gencat10
 AKP’ye oy verenler pakete ‘hayır’ diyor  Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79