¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bebek katiliyle müzakereye isyan

Bebek katiliyle müzakereye isyan  Empty Bebek katiliyle müzakereye isyan

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Çarş. 10 Kas. 2010 - 8:17

AKP iktidarının, elinde binlerce masumun kanı bulunan bebek katili Öcalan’la İmralı’da, Karayılan’la da Kandil’de pazarlık masasına oturması toplumda infiale yol açtı. Muhalefet, rejimi tehdit boyutuna gelen müzakerelere sert tepki gösterdi.
Sadettin Tantan (YP)
Teröristle pazarlık olmaz, devlet PKK’yla anlaşamaz.
Hamit Homriş (MHP)
‘İspat edemezseniz şerefsizsiniz’ demişti, işte ispatı...
Onur Öymen (CHP)
Terör baskısıyla rejim değişikliği kabul edilemez.

PKK’yla mücadele suç oldu
Yurt Partisi Lideri Tantan, “Malum örgüte, sanki Kürt halkının temsilcisi gibi itibar ediliyor.
Bu da, iktidar eliyle yapılıyor. PKK’yla mücadele bir suçmuş gibi gösterilmektedir” diye konuştu

Haber: Fatih ERBOZ
İmralı-Ankara-Kandil hattında sözde Kürt sorununun çözümü için pazarlıklar sürüyor. Taraf gazetesinin haberine göre, Ankara, bebek katili Öcalan ile sınırlı tutulan görüşmelerin yeterli olmadığını fark ederek, Kandil’le de dolaylı temas kurdu. Taraf’a konuşan bir kaynak, PKK’nın eylemsizlik kararından bir hafta önce Ankara’nın, konuk ettiği eski peşmerge yönetiminden Neçirvan \"\"\"\"\" aracılığıyla KCK’ya önemli mesajlar ilettiğini anlattı. 7 başlıktan oluşan mesajda AKP’nin, atacağı adımlar özetleniyor. İşte o maddeler:
* Yeni anayasa hazırlanacak
* Yerel yönetimler reformuyla ilgili yasa çıkarılacak
* Katliamlara karışmamış olanlara siyasi af çıkarılacak
* Binlerce faili meçhul cinayet aydınlatılacak
* İsimleri sonradan değiştirilen Kürtçe köy, ilçe ve şehirlere eski adları verilecek
* Üniversitelerde Kürtçe bölüm oluşturulacak
* Andımız değiştirilecek.

Terör örgütüyle pazarlık yapılmaz
Yurt Partisi (YP) Genel Başkanı Sadettin Tantan, terör örgütünün, sanki bir devlet kurmuşcasına İmralı’dan ve Kandil’den “emirler” yağdırmaya başladığını, legal alanda Meclis’te yer alan partinin ise “ana dil için boykot” ve “demokratik özerklik” çağrısı yapabildiğini söyledi. Tantan, şöyle dedi: “Malum örgüt, sanki Kürt halkının tek temsilcisi gibi gösterilmektedir. Bu da, iktidar eliyle yapılmaktadır! PKK’yla mücadele bir suçmuş gibi gösterilmektedir. Uzun zamandır uyarıyorum. Organize suç örgütü de olan terör örgütüyle pazarlık yapılamaz! Terör örgütü ciddiye alınamaz! Devlet, terörü yok eder, örgütle anlaşmaz.” AKP’nin iktidara geldiğinden beri PKK ile mücadeleden kaçındığını belirten Tantan, “Ekonomik, siyasi ve psikolojik anlamda PKK egemen olmuştur. AKP, PKK ile mücadele ederse iktidarda kalamayacağını biliyor. Çünkü PKK’yı kullananlar böyle istiyor. PKK’yı kurdurtan ülkelerin desteği çok açık” dedi.

Terör baskısıyla rejim değiştirilemez
Son günlerde basında sıkça yer alana Kürtçe eğitim, Kandil ile yapılan pazarlıklar ve andımız tartışmalarına muhalefetten sert tepki geldi. CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen, “Türkiye’de neyin ne zaman nerede yapılacağına Meclis karar verir. Yurt dışından bu tür telkinleri alarak karar vermeye alışık değiliz” dedi. Öymen şunları söyledi: “Türkiye Anayasası’nın özü, milli birlik, bütünlük ve eğitim birliğine dayalıdır. O bakımdan Türkiye’de eğitim dili konusu tartışmaya açık değildir. Türkiye terör baskısıyla anayasasının temelini değiştirecek değildir. İktidar ne yaparsa yapsın, Türk milleti terör baskısıyla devlet rejiminin değiştirilmesini kabul edemez, sineye çekemez.” MHP Bursa Milletvekili Hamit Homriş de, “Hatırlarsanız Sayın Başbakan PKK’yla görüşmeleri inkar edip ’Bunları ispat edemeseniz, şerefsizsiniz’ diye çok galiz küfürler kullanmıştı. ‘Biz görüşmüyoruz devlet görüşüyor’ demişti. Bölücülerden gelen talepler bu görüşmelerin ispatıdır” dedi.

Anadilde eğitim bölünme getirir
Emekli Tümgeneral Alaettin Parmaksız, anadilde eğitim talebinin, devletin birliğine ve bütünlüğüne karşı uzun vadede bir bölünme getireceğine dikkat çekti. Parmaksız şunları söyledi: “Bir milleti yaratmak istiyorsan önce bir dil yaratacaksın. Bir milletin içinde 2 dil yaratırsan bakın bazı üniversitelerde dünyadaki kabul edilmiş ya da kabul edilmemiş ölmüş veya yaşayan bir dille ilgili araştırma ve inceleme yapılması, bölüm açılması çok farklı şeydir, oralarda ana dilde eğitim yapılması çok farklı şeydir. O vatandaşlara sormak lazım Diyarbakır’da, Van’da ya da İstanbul’da 3 tane Anadolu lisesi açsak ve desek ki, birisi a’dan z’ye İngilizce eğitim yapacak, birisi Türkçe eğitim yapacak birisi de Kürtçe eğitim yapacak. Acaba kaçı çocuğunu bu Kürtçe eğitim yapan okula verir. Ne Diyarbakır’da, ne Van’da ne Hakkari’de öğrenci bulabilirsin. Çünkü geçerliliği olmayan bir şeydir.” Parmaksız, şöyle devam etti: “Kandildekiler bunu isteyebilir, bunda bir anormallik yok, siyasi ideolojisi onun . Önemli olan Türkiye’deki aydınların buna nasıl tepki verdiği. Maalesef Türkiye’de televizyonları izlediğin zaman PKK’nın insanlaştırıldığı, bunların her isteğinin adil olduğu, sütten çıkmış ak kaşık olduğu yönünde bir tutum var.

++

Meclis’te Kürtçe konuşma
KCK davasında Kürtçe savunma talebinde bulunan BDP, bu tartışmayı Meclis’e taşıdı. BDP grup toplantısında Grup Başkanvekili Bengi Yıldız, Kürtçe konuşma yaptı. Yıldız yaklaşık 10 dakika süren konuşmasında KCK davasından bahsetti ve burada tutuklu olan belediye başkanlarının Kürtçe savunma talebini dile getirdi. Yıldız içinde 40 bin Kürtçe sözcüğünün bulunduğunu sözlüğü göstererek “Her halk kendi dilinde eğitim ve ticaret yapabilmeli. Lozan’da bu hak vardır. Anlamayan varsa biz bu sözlüğü gönderelim, anlasın öğrensinler” dedi.

Bebek katiliyle müzakereye isyan  1289340489
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Bebek katiliyle müzakereye isyan  Turkey10
Bebek katiliyle müzakereye isyan  Gencat10
Bebek katiliyle müzakereye isyan  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Bebek katiliyle müzakereye isyan  Pro1010
Bebek katiliyle müzakereye isyan  290407

Bebek katiliyle müzakereye isyan  Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics