¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor!

kızgın Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor!

Mesaj tarafından erzurumlu25 Cuma 28 Ocak 2011 - 4:48

Arap ile gürcü
Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor! Fakir%2Bedebiyat%25C4%25B1%2Bbu%2B%25C3%25A7antada%2Bs%25C4%25B1r%25C4%25B1t%25C4%25B1yor%2521

Öğrencilere yoksulu anlamayı öğütleyen Erdoğan, 4 milyon işçinin 629 liralık asgari ücretle süründüğü ülkede, eşine 2 bin liraya yabancı marka çanta alıyor...
Hollandalı modacılar Victor&Rolf’ün imzasını taşıyor
V&R markalı çantalar Türkiye’de yalnızca Kanyon gibi sosyetenin uğrak yeri olarak bilinen alışveriş merkezlerinde ve Harvey Nichols gibi lüks mağazalarda satılıyor. Çantaların fiyatları 2200 liraya kadar çıkıyor...

Ben kendim için ne istiyorsam...
BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Üniversite Olimpiyatları açılış töreni için geldiği Erzurum’da gençlik temsilcileriyle buluştu. Gençlere, tarihi şahsiyetlerden örnekler vererek tavsiyelerde bulunan Erdoğan, “Ben kendim için ne istiyorsam karşımdaki için de onu isteyeceğim. Bunu sorgulamalıyız” dedi.

Kendinizi yoksulun yerine koyun
“ZENGİN kardeşim, kendisini bir an olsun yoksulun yerinde görsün” diyen Erdoğan şöyle devam etti: Ben İstanbul’da zenginlik içerisinde yaşayabilirim. İstanbul’un varoşları da var. Orada oturduk mu? Gidip bir Roman’ın evinde oturduk mu? Bunu belediye başkanlığım zamanında da yaptım.
Erdoğan: Zenginler kendini yoksulların yerine koysun
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’dagençlik temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, birlik beraberlikten söz ederek sözü açılıma getirdi. Erdoğan, “Birliğe karşı çıkılabilir mi? Kardeşliğe karşı çıkılabilir mi? Kendimizi başkasının yerine koyacak ve meseleye bir de o gözle bakacağız” dedi. Erdoğan , “Ben kendim için ne istiyorsam karşımdaki için de onu isteyeceğim. Bunu sorgulamak durumundayız. Hiç kimse kendi anne babasını, doğduğu şehri, ülkeyi, ana dilini, kültür kodlarını tercih ederek dünyaya gelmiyor. Onlar farklı zenginliklerle dünyaya geliyor. Bu toplumun zenginliğini de zaten bu oluşturuyor” diye konuştu.

Bizim dışımızda şekillendi
Erdoğan şunları söyledi: “Yani her doğan aslında bir sermaye ile geliyor. Diğerleriyle, o toplumla bunu bütünleştirdiğimiz zaman ortaya farklı bir sermaye zenginliği çıkıyor. Hepimiz isimsiz bir bebek olarak dünyaya gözlerimizi açtık. Bizi diğerlerinden farklı kılan birçok vasfımız süreç içinde ve bizim dışımızda şekillendi.”

Empati kurmaya çalışalım
Erdoğan, “Dillerimiz, inançlarımız, derimizin rengi, kültürümüz, şehrimiz, ideolojilerimizin ötesinde biz hepimiz birer insanız. Batıdaki genç kardeşim, bir an olsun, kendisini doğudakinin yerine koysun. Doğudaki, bir an olsun, kendisini kuzeydekinin, güneydekinin, batıdakinin yerine koysun. İstanbul’da doğmuş, büyümüş olan kardeşim, ‘acaba Hakkari’de doğup büyüseydim ne olurdu?’ diye kendisine sorsun, bunu sorgulasın... Veya bir milliyetçi genç kendisini bir solcunun, bir sosyalistin yerine bir an olsun koysun. O sosyalist genç de bir an olsun kendini milliyetçi gencin yerine koysun, onu anlamaya çalışsın. Bir an olsun muhafazakarla, bir an olsun dindarla, bir an olsun modernle empati kurmaya çalışalım. Zengin kardeşim, kendisini bir an olsun yoksulun yerinde görsün.”
erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor! Turkey10
Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor! Gencat10
Fakir edebiyatı bu çantada sırıtıyor! Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79