¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hz. Muhammed de Ergenekon'da

Hz. Muhammed de Ergenekon'da Empty Hz. Muhammed de Ergenekon'da

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Paz 3 Nis. 2011 - 19:59

Diyanet'in (SÖZDE) Ergenekon davasına gönderdiği yazıya göre, Hz. Muhammed'den Türklerle ilgili nakledilen tüm hadisler uydurma imiş.
Hz. Muhammed de Ergenekon'da Image_10

(SÖZDE) 2. Ergenekon davasında çok ilginç bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bir yazı yazarak, 2. (SÖZDE) Ergenekon davasında tutuklanan sanıklarda ele geçirilen notlarda yer alan Türkler ile ilgili hadislerin doğruluğunun araştırılmasını istedi.

Bunun üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı’na bir yazı ile başvuran İEM, “Şanı yüce Allah, şüphesiz bana Türkleri yardımcı olmakla beni çok güçlendirdi. Benim onlarla veya onlardan bazıları ile birlikte olmam, sizler veya sizlerden bazıları ile birlikte olmamdan daha güvenlidir”, "Allah’ın Doğu’da bir ordusu var. Onun adını Türk koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtası ile intikam alır” ve "Türk dilini öğreniniz. Çünkü onlar için uzun sürecek bir egemenlik vardır" hadislerinin doğru olup olmadığını sordu.

KAŞGARLI'DA VAR AMA YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan imzasıyla gönderilen cevap yazısında ise, “Şanı yüce Allah, şüphesiz bana Türkleri yardımcı olmakla beni çok güçlendirdi. Benim onlarla veya onlardan bazıları ile birlikte olmam, sizler veya sizlerden bazıları ile birlikte olmamdan daha güvenlidir” diye bir hadisin olmadığını, diğer hadislerin ise sadece Kaşgarlı Mahmud’un Divanü Lügati't Türk adlı eserinde hadis olarak gösterildiğini fakat hadis kitaplarında bu anlamda hadislerin yer almadığını açıkladı. Yazıda, "Hadis alimleri bu sözlerin birer hadis değil, uydurma birer söz olduğunu açıkladıklarını bildirdi" ifadesi yer aldı. Davada savcıların neden böyle bir açıklama istemiş oldukları ise henüz bilinmiyor
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Hz. Muhammed de Ergenekon'da Turkey10
Hz. Muhammed de Ergenekon'da Gencat10
Hz. Muhammed de Ergenekon'da Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Hz. Muhammed de Ergenekon'da Pro1010
Hz. Muhammed de Ergenekon'da 290407

Hz. Muhammed de Ergenekon'da Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics