¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Senin çocuk işsiz kalsın'

'Senin çocuk işsiz kalsın'  Empty 'Senin çocuk işsiz kalsın'

Mesaj tarafından GökBörü Cuma 1 Tem. 2011 - 9:50

Vatandaşları azarlamasıyla sık sık gündeme gelen Erdoğan, dün kongrede, bir vatandaşın, "Çocuğum işsiz" tepkisiyle karşılaştı.

REUTERS - ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, dün yapılan AKP Keçiören İlçe Kongresi'ndeki konuşmasında, hükümeti eleştiren muhalefete yanıt verdi. Dış gelişmelere de değinen Erdoğan, şunları söyledi:

Kuşatma ne, açıkla: Ana muhalefet lideri kendi kendine bir şey söylüyor, aslında ben seviniyorum, böyle bir muhalefet lideri var diye. Bizi rahatlatıyor. Çıkmış şimdi de 'Kuşatma yapıyorlar' diyor. Sormak lazım, kuşatma ne? Bu çok çirkin, çok ayıp. 14 milyon oyla iktidara gelmiş bir partiye soru işareti yaratacak kadar siyasi etikten yoksun bir yaklaşım olabilir mi? Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Baykal böyle dedikçe batağın içinde boğuluyor.

Suyu bulandırmayın: CHP lideri Baykal 'Merkez Bankası'na eski başkan yeniden atanmalı' diyor. Sen aklını kendine sakla. Önce partini yönet, böyle konuşmana gerek yok. (Disipline verilen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'i kastederek) Belediye başkanları partinin önünde dolaşıyor, gösteri yapıyor. Merkez Bankası Başkanı atama yetkisi hükümetindir. Yasalarda da bellidir. Bunların derdi suyu bulandırmak. Bulanık suda balık avlamak. Artık o suyu bulandıramayacaksınız.

MHP'ye de çattı
AB süreci işliyor: AB sürecini istismar edenler var. Kimse buna kalkışmasın. Hükümet işini biliyor. Süreç tıkır tıkır işliyor. Rehavet yok. Tarama sürecindeyiz. Birinci fasıl bitti. Çalışmalar da devam ediyor. Kimse provoke etmesin. Biz işimizi biliyoruz. 40 yılda yapılmayanı yaptık.

MHP diyor ki, 'Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlar, teröre taviz veriyorlar.' Bu partiye şunu söylüyorum: Siz iktidar olduğunuzda öyle çelişkiler yaşadınız ve ülkeye öyle çelişkiler yaşattınız ki, teröristbaşı bile idamdan kurtuldu. MHP liderinin, teröristbaşının idamdan kurtulma belgesinin altında imzası var. Kimse bize çamur atmasın.

Rum yönetimine mesaj: Annan Planı dışında kimse bizden bir şey beklemesin. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi AB'ye üye oldum diye kendini ağırdan satmasın, Türkiye böyle bir pazarlığa girmez. Siyasi tanımanın ne olduğunu daha önce açıkladık, daha ileri bir adım beklenmesin. Havaalanları, limanların açılması gibi konuda da aynı durum söz konusu. Önce Kuzey Kıbrıs'a uygulanan izolasyon kalkacak, ondan sonra bunları istesinler. İlk muhatapları da KKTC. Önce onlarla oturacaklar, sonra bize gelsinler. Çünkü biz garantörüz.

Fransa'ya taş: Benim polisim bir hata yapıyor, bağırıyorlar. Fransa'daki gösterilerde öğrencileri çiğneyenlere ne yapacaksınız? Benden istiyorsan sen de aynısını uygulayacaksın. Anadilde yayın, eğitim diyeceksin, Türklere bunları vermeyeceksin.
Atina'ya dokundurma: Doğu Trakya' da Türkler dini lider seçemiyor. Yunanistan, 'Ben seçerim' diyor. Ancak Türkiye'deki patriklerini onlar seçiyor. Demek ki biz daha özgürlükçüyüz. Kiliselerine restore izin veriyoruz. Onlar Atina'daki camileri restore etmemize izin vermiyor.

Yine azarladı
Vatandaşları azarlamasıyla sık sık gündeme gelen Erdoğan, dün kongrede, bir vatandaşın, "Çocuğum işsiz" tepkisiyle karşılaştı. Erdoğan, vatandaşa müdahale eden korumalara önce "Bırakın" diye çıkıştı. Vatandaşın yeniden "Çocuğum işsiz" diye bağırması üzerine ise Erdoğan, şöyle tepki gösterdi: "Senin çocuğun da işsiz kalsın. Otur, otur. Bana kişisel sorunlarını getirme, genel sorunları getir. Genel nerede ona bak."

Erdoğan, 11 Şubat'taki Mersin gezisinde, kendisine "Çiftçinin anasını ağlattınız" diye bağıran Mustafa Kemal Öncel'i, "Artislik yapma lan. Ananı da al git" diyerek tepki göstermişti.
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

'Senin çocuk işsiz kalsın'  Azerba10
'Senin çocuk işsiz kalsın'  Gencat10
'Senin çocuk işsiz kalsın'  Pro10
Yaş Yaş : 43
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
'Senin çocuk işsiz kalsın'  Pro1010
'Senin çocuk işsiz kalsın'  617300
'Senin çocuk işsiz kalsın'  Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics