¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali Balseven'in Mezarı

Ali Balseven'in Mezarı  Empty Ali Balseven'in Mezarı

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Ptsi 12 Mart 2012 - 2:57

ALİ BALSEVEN'İ ANARKEN

Ali Balseven; Türkçülerin Hüseyin Nihal Beğ'in ''Ne Yaptığını Bilmeyenler'' adlı makalesinde tanıttığı ve kendisi hakkında çok kısıtlı bir bilgiye sahip olduğumuz ülkü eri.

Ali Balseven hakkında bildiklerimiz Kahramanmaraş doğumlu olması ve Ankara'da Ziraat Fakültesinde öğrenci olmasıdır. Ankara’da okurken Mhp'li kuruluşlarda görev almıştır. Ankara’da Kurtuluş Park'ında bir cinayete kurban gitmiştir.

Hüseyin Nihal Beğ'in '' Ne Yaptığını Bilmeyenler'' adlı makalesine göre;

“28 Mayıs günü, Ankara’da öldürülen Ali Balseven’in başına gelen iş yine sosyal hastalıklara karşı aşısız bir güruhun marifetidir: 1948 Maraş doğumlu olup sıkıntılı bir hayat mücadelesinden sonra Ankara Ziraat Fakültesine giren ve gözüpek, katıksız Türkçü bir genç olan Ali Balseven Milliyetçi bir partidir diye MHP ye girip bu partiden, Türkçü olmadığı kesinlikle anlaşıldıktan sonra çıktığı için üstüne çektiği düşmanlıklar sebebiyle ve kahbece öldürülmüştür.

Balseven’i öldürenler bir kere nâmerd insanlardır. Merd olsalardı silahsız bir kişinin üzerine silahlı bir kaç kişiyle saldırmaz, görülecek hesapları varsa onu eşit şartlarda erkekçe vuruşmaya çağırırlardı. Sonra bunlar kuşbeyinli yaratıklardır. Bu davranışın kendilerine bir şey kazandırmayıp çok şey kaybettireceğini, Balseven gibi düşünenlere ise çok şey kazandıracağını düşünememişlerdir. Onlara hatırlatalım: Türkçülük kolay iş değildir.”

Bu olayın Hüseyin Nihal Beğ'e farklı anlatıldığını söyleyenlerde vardır. Olaya karışan kişilerinde Türkçü olduğunu ve olayın onlar tarafından yapılmadığını söyleyenler de vardır. Fakat o döneme ait gazetelerde de Mhp'den ayrıldığı için öldürüldüğü yazmaktadır. Daha sonraki yıllarda MHP içinde gerçekleşen “Türk İslam Sentezi”ni benimsemeyen, ülküsü “Türkçülük” olanların tasfiye edilmesi Atsız Beğ’in dediklerini destekler niteliktedir. Bu gerçek herkes tarafından açıkça bilinmektedir.

Ali Balseven'in mezarının Kahramanmaraş'ta bulunan Şeyh Galip Mezarlığında olduğunu öğrendim. Şehirde ki okul arkadaşlarımın yardımıyla mezarlığı buldum ve mezarlık görevlilerinden aldığım bilgiler doğrultusunda Ali Balseven'in mezarına ulaştım. Yıllar geçmesine rağmen hiçbir şekilde üzerinde durulmayan bu konu ve ilgisiz kalan Ali Balseven olayı Atsız’ın uçmağa varışından sonraki dönem Türkçülerinin ayıbıdır. Eksikliğidir.

Ali Balseven'e Türkçülerin selamlarını ilettim. Arkadaşlarımla ruhuna dualar okuduk. Tanrı’nın dualarımızı kabul etmesini diledik ve kabrinin başından ayrıldık. Ali Balseven'in ruhu o gün sarhoş olmuştur. Mekânı cennet olsun.

Tanrı Türk'ü korusun.

Emin Yarımoğlu
Ali Balseven'in Mezarı  Alibal10
İlk kez Genç Atsızlar Dergisi 12. Sayı- Temmuz 2011'de yayınlanmıştır.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Ali Balseven'in Mezarı  Turkey10
Ali Balseven'in Mezarı  Gencat10
Ali Balseven'in Mezarı  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Ali Balseven'in Mezarı  Pro1010
Ali Balseven'in Mezarı  290407

Ali Balseven'in Mezarı  Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics