¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!

! ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!

Mesaj tarafından erzurumlu25 Cuma 22 Haz. 2012 - 8:24

ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!(DAVID PHILIPS YENİ RAPOR MU HAZIRLADI?)
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  59910037770170895001089
Gazeteci-yazar Ceyhun Bozkurt 2007 dağlıca baskını ile 2012 Dağlıca baskınının kesişenini yazdı: David Philips bir rapor hazırladı da benim mi haberim yok?

Yaklaşık 300 PKK’lı, 3 yerden tabura saldırmış ve 12 asker şehit olmuş, 16 asker yaralanmış, 8 asker de kaçırılmıştı.
Kaçırılan askerleri Aysel Tuğluk başkanlığında bir DTP heyeti Kandil’den getirmişti.28 Kasım 2007 tarihli Yeni Şafak gazetesinde Tuğluk’un aynen şu demeci yayınlandı:“Tamamen o gençlerin hayatıyla ilgili kaygı duyduğum için gitmek gerektiğini düşündüm. İnsani bir refleksti. Ancak giderken duyduğum bu heyecanı, orada uluslararası bir kurgu olduğunu fark ettiğimde yitirdim. Ne ABD'nin ne de bu işe karışmış diğer güçlerin uluslararası çıkarlarına bulaşmak istemezdim.”

“Uluslararası kurgu” olayını bir daha açmadı. Neydi gördüğü uluslararası kurgu? Bir türlü öğrenemedik. Bu açıklamadan sonra insanın aklına şu sorular geliyor:

- Kandil’e gittiklerinde uluslararası bir takım kişileri mi gördüler?
- Kandil’in etrafında uluslararası bir takım güçlerin askerlerince veya görevlilerince mi karşılandılar?
- Kandil’e gittiklerinde veya gitmeden önce uluslararası güçlerce mi uyarıldılar?
- Kandil sürecinin uluslararası güçlerce tezgâhlandığını mı fark ettiler?

Daha birçok soru sorulabilir.
Tuğluk ile bu açıklama sonrasında birkaç kez görüşme imkânı buldum. “Uluslararası kurgu” ifadesinden neyi kastettiğini sordum. Tatmin edici bir yanıt alamadım. Tuğluk “somut bir olayı değil, emperyalist güçlerin planlarını kastettiğini” söyledi. Somuta indirgemesini istedim, “somut bir şey değildi” dedi.
Atlayalım…

Amerikan Dışişleri Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler örgütünde üst düzey yönetici olarak görev yapan Prof. David Philips, Atlantik Konseyi için “PKK’nın silahsızlandırılması” başlıklı bir rapor hazırladı ve bu raporu kamuoyuna, tam da Dağlıca saldırısından 5 gün önce, yani 16 Ekim 2007 tarihinde açıkladı. Sonradan ortaya çıktı ki, bu rapor, 2009 yılında hayata geçirilen keko açılımının temelini oluşturuyordu.

Yine atlayalım…
Dağlıca saldırısı için hükümetin iki önemli ismi, 2 yıl sonra dikkat çekici tespitler yaptı.
Dönemin Devlet Bakanı Ali Babacan da, 24 Ekim 2009 tarihinde katıldığı bir televizyon yayınında “aslında açılımın başlangıcı Dağlıca baskını ile başlayan süreçtir” dedi ve açılımın miladı olarak Dağlıca saldırısını gösterdi.
Dağlıca saldırısından 2 yıl, Babacan'ın açıklamasından da bir hafta sonra, 2009 yılının Ekim ayında Erbil’e giden Dışişleri Bakanı

Ahmet Davutoğlu, Fikret Bila’ya şunları ne söyledi:
“Bu saldırı yapıldığında bizim Irak topraklarına girmemizden, Türk-keko çatışmasından söz ediliyordu. Bütün bu senaryolar iki yılda iflas etti. Çatışma noktasına değil diplomatik temelde ve her alanda işbirliği noktasına geldik. Geçmişte bu çatışmayı istemiş olanlar olabilir. Ancak bugün çok farklı bir noktadayız. Bu politikanın güçlü bir şekilde oturtulması gerekir. Tarihi dönüm noktası budur.”(Fikret Bila, Barzani ile keko açılımı, Milliyet, 31 Ekim 2009)

Ortaya çıkan sonuç:
- 16 Ekim 2007 tarihinde, “keko açılımı”nın temeli olan David Philips’in “PKK’nın silahsızlandırılması” raporu kamuoyuna açıklandı,
- 21 Ekim 2007 tarihinde Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun “keko açılımının başlangıcı” olduğunu söyledikleri Dağlıca saldırısı gerçekleşti.

19 Haziran’da Dağlıca bölgesi, yeniden baskına uğradı. 8 şehidimiz var. 19 Mehmetçik de yaralı, yani Gazi…
Kafam tam olarak algılamadığı için atlayarak yazıyorum bu notları. Bu kadar ayrıntılı ve sorularla yazmamın nedeni bu.
Okurlara sormak istiyorum.

Ben son bir buçuk ayda yeni Anayasa yazım çalışmaları, BDP’nin “kırmızı çizgileri”, “Uludere istihbaratını ABD verdi” haberi, AKP-CHP buluşması, Leyla Zana’nın, Bülent Arınç’ın açıklamaları, “kekoçe seçmeli ders” kararı, BDP’nin “kekoçe seçmeli ders yetmez, anadilde eğitim ve statü istiyoruz” çıkışı, ABD’nin İncirlik Üssü’ndeki “Kürtlere özerklik verilmeli mi” toplantıları dışında önemli bir detay hatırlamıyorum.

Yoksa bugünlerde David Philips bir rapor hazırladı da benim mi haberim yok?

NOT: İlk Dağlıca saldırısı sonrasında 5 Kasım 2007 tarihinde Başbakan Erdoğan ile dönemin ABD Başkanı Bush arasında Beyaz Saray'da yapılan görüşmenin ayrıntıları da günümüze ışık tutacaktır.

Ceyhun Bozkurt
erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Turkey10
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Gencat10
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79
İletiler: İletiler: : 757
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 29/12/09
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Pro1010
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  910
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Ile10

! Geri: ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!

Mesaj tarafından erzurumlu25 Cuma 22 Haz. 2012 - 8:25

ERDAL SARIZEYBEK:SAYIN BAŞBAKAN, KAÇ ŞEHİDİMİZ VAR, NE KADAR GAZİMİZ, ÇIK VE AÇIKLA BİZE!
Öyle ya "beyaz sayfa, beyaz sayfa" deyip duruyorsun, eğer ki terörle aramızdaki hesabı kapatmak için söylüyorsan, önce bu hesap nedir, ortaya koy ki bilelim önce hesabımızı, öyle ya ne olduğu bilinmeyen bir hesap kapatılamaz ki!
Öyleyse açıkla bize: Terörle mücadele denilen bu ihanet oyununda kaç şehit verdik, açıkla bize!
Bu ihanet tuzağında kaç evladımız yaralandı, malul oldu, kaç Gazimiz var bizim, açıkla!

Şehit kanlarıyla vatan olmuş bu toprakta yaşayan bir milletin, adı pkk olan ihanet şebekesi ve işbirlikçileri yüzünden verdiği Şehit'i bilmesi gerek, Gazi'sini bilmesi gerek, bilmesi gerek ki kıymet bilsin!

Genelkurmay diyor ki; 5.214 Türk Askeri şehit düştü, 11.873 Gazimiz var diyor...
Mehmetçik Vakfı diyor ki; 4.861 Mehmet şehit düştü, 6.353 Malul Mehmet var, diyor...
SGK diyor ki; bugün ve dün için toplam Gazimiz 11.400 diyor...
Cumhurbaşkanlığı'na sorduk, bilen yok şehidimizi...
Başbakanlığa sorduk, bilen yok Gazimizi...

Olmaz Sayın Başbakan olmaz, bileceksin, bu vatan için canını feda etmiş kahramanlarımızın kaç kişi olduğunu bileceksin ve bize açıklayacaksın!
erzurumlu25
erzurumlu25

ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Turkey10
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Gencat10
ABD VE AKEPE'NİN 2. ?? AÇILIMI!  Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79