¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?

kızgın ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?

Mesaj tarafından erzurumlu25 Paz 8 Tem. 2012 - 1:40

BDP eski milletvekili Akın Birdal, tatil yolunda uğradığı bir restoranın Türk dünyası yemekleri sunan bir mekan olduğunu öğrenince, oturduğu masadan telaşla kalkarak orayı terk etti.

Akın Birdal, İstanbul plakalı bir otomobille, bugün öğle saatlerinde İzmir’in Menderes mevkii Kuşadası yolu üzerinde bulunan “Nazarbek” adlı restorana geldi.

Otomobilinden inerek restorana giren ve önce mutfağı gezen Birdal, restoranın temizliğinden memnun kalarak arabada bulunan ailesini de çağırdı. Birdal ve yanındakiler masaya otururlarken, Akın Birdal, restoranın ne tür yemekler üzerine servis verdiğini sordu.

Restoranın sahibi Özbek vatandaşı Muhammed Nazarbek de, “Burası otantik Türk ve Orta Asya, Özbek mutfağından yemekler sunan bir restoran” deyip, Özbek pilavı başta olmak üzere, Türk dünyası mutfağından sundukları çeşitleri saymaya başladığında, Akın Birdal’ın yüzünün asıldığı ve ardından telaşla masayı terk ederek restorandan çıktığı görüldü. Yanındaki genç delikanlıyla telaşla dışarı çıkarak arabaya binen Akın Birdal’ın bu hareketine onlarla birlikte gelen hanım ve genç kızın anlam veremediği, Birdal’ın aracı çalıştırarak el kol hareketiyle kendilerini çağırması üzerine şaşkın vaziyette restoranı terk ettikleri gözlendi.

Haberkapital.com’a konuşan restoran sahibi Özbek asıllı Muhammed Nazarbek, olanlara bir türlü anlam veremediğini belirterek, “O beyefendi restoranın önüne arabasını yanaştırdığında kendisini buyur ettik. Önce kendisi içeri girdi. Restoranı gezdi. Mutfağa, yemeklere baktı. Gördüklerinden memnun oldu ve ailesini de içeri çağırdı. Tam yemekleri sayıyordum ki buranın ne restoranı olduğunu sordu. Ben de Türk mutfağından çeşitler sunduğumuzu, benim de Özbek olduğumu söyledim. O anda ne olduysa oldu ve telaşla restoranımızı terk edip gitti. Ben kendisini tanımıyordum. Restoranda bulunan arkadaşlar BDP eski milletvekili ve İnsan Hakları Derneği eski başkanı Akın Birdal olduğunu söylediler. Yıllardır bu işi yaparım, böyle bir şey görmedim. Hala merak ediyorum acaba neden restoranımızdan telaşla ayrıldı?” diye olanları ve şaşkınlığını dile getirdi.

Şimdi başta restoranda olaya tanık olanlar olmak üzere herkes, Akın Birdal'ın neden telaşla restoranı terk ettiğini merak ediyor.

İşte Akın Birdal'ın telaşla terk ettiği restoran:
ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?  Nazarbekrestoran2

ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?  Nazarbekrestoran1

erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

.::Tengri::.

ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?  Turkey10
ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?  Gencat10
ŞEREFSİZ ermeni piçi Akın Birdal Türk restoranından neden kaçtı?  Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79