¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 yıl sonra 'suikast değil' dedi

? 3 yıl sonra 'suikast değil' dedi

Mesaj tarafından erzurumlu25 Çarş. 26 Ara. 2012 - 3:27

Türkiye’nin 3 yıldır tartıştığı ‘’Suikast’’ iddiasına, olayın muhatabı da inanmadığını açıkladı. Arınç, ‘’Bunun bir suikast girişimi olduğunu düşünmüyorum’’ dedi.

3 yıl sonra 'suikast değil' dedi 251220120703101522013
Türkiye’nin üç yıldır tartıştığı ‘’Suikast iddiası’’, olayın muhatabı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın açıklaması ile yeni bir boyut kazandı. Arınç, ‘’’Bunun bir suikast girişimi olduğunu düşünmüyorum’’ dedi. Savcılık ‘’Suikast planlamak, silahlı örgüt kurmak, halkı hükümete karşı isyana tahrik” iddiasıyla 3 yıldır soruşturma yapıyor.

Arınç’ın Habertürk TV’de yaptığı bu açıklama, gözleri yeniden Ankara Cumhuriyet Savcılığına çevirdi. Savcılık, 19 Aralık 2009’daki olay sonrası soruşturma açtı. Ancak üç yıldır ne dava açıldı ne de takipsizlik kararı verildi. Bugüne kadar, ‘’Ben de sonucu merakla bekliyorum’’ diyen Arınç ilk kez olayın kapsamına ilişkin açıklama yaptı ve şunları söyledi:

‘’ Ben bunun bir suikast girişimi olduğunu düşünmüyorum. Bence bu bir gözetlemeydi. Evimin gözetlendiği ama sadece bununla kaldığı, arkasından ne yapılmak istendiğini bilmiyorum. 8 kişinin mahkemeye sevk edildiği, 3'ü hakkında tutuklama beşi hakkında salıverilme istendiği ama hepsinin salıverildiğini gazetelerden okudum. Aradan 3 sene geçti, dava açılmadı. Kozmik odalarda ne çıktı, çıkmadı, bu konuda hiç bir bilgi sahibi değilim.”

SONUÇ YOK
19 Aralık 2009 günü Arınç’ın Ankara Çukurambar semtindeki evi yakınlarında ihbar üzerine bir Albay ile bir Binbaşı gözaltına alınmış, Arınç’ın evinin adresi ve krokisi olan bir kağıdı da yutmak istedikleri öne sürülmüştü. Albay E.Y.B ve Binbaşı İ.G delil yetersizliğinden serbest bırakılmıştı. E.Y.B. bilgi sızdırdığından şüphelenilen bir Albayı izlediklerini belirterek, cebinden çıktığı öne sürülen ve Arınç’ın adresinin olduğu kâğıt için, “ Üzerimde böyle bir not yoktu. Polisler bizi arabadan çıkarttığında kelepçeleyip üst araması yaptılar. Kağıdı polis cebime koydu’’ demişti.

Binbaşı İ.G. de aynı kâğıt için, “Bizi araca koydular. Şoför polis araçtan inince, tutanak tutmak üzere getirilen kâğıtların altına baktığımda, E. albaydan çıktığı söylenen adresin aynısının bir A 5 kâğıdına yazılı olduğunu gördüm” demişti. Seferberlik Dairesi Başkanı da ‘’Bu arkadaşlarımız, bilgi sızdıran bir Albayı takip ediyorlardı. İzleme görevini ben verdim’’ açıklaması yapmıştı. Subayların izlediğini söylediği Albay ile, Arınç’ın evi arasında 400 metre mesafe bulunduğu, Arınç’ın da olay günü Manisa’da olduğu belirlenmişti.
erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Turkey10
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Gencat10
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79
İletiler: İletiler: : 757
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 29/12/09
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Pro1010
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi 910
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Ile10

? 3 YIL ÖNCE BUGÜN NE OLDU BİLİYOR MUSUNUZ?

Mesaj tarafından erzurumlu25 Çarş. 26 Ara. 2012 - 3:28

3 YIL ÖNCE BUGÜN NE OLDU BİLİYOR MUSUNUZ?

TSK'nın kozmik odasına dalınmasına sebep olan 'Arınç'a suikast' iddiasında bugün tam 3 yıl oldu! Arınça suikast yapacakları iddia edilen 2 subay gözaltına alınıp serbest bırakıldı, TSK'nın kozmik odası 26 gün boyunca didik didik edilip arandı ve sonuçta ne takipsizlik kararı verildi, ne de bir dava açıldı.
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi 77012_469971699732412_136956925_n
19 Aralık 2009 günü Arınç’ın Ankara’daki Çukurambar semtinde bulunan evi yakınlarında ihbar üzerine bir Albay ile bir Binbaşı gözaltına alınmış, Arınç’ın evinin adresi ve krokisi olan bir kağıdı da yutmak istedikleri öne sürülmüştü. Albay ve bir Binbaşı ‘’Suikast planlamak, silahlı örgüt kurmak, halkı hükümete karşı isyana tahrik” suçlaması ve tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilmişlerdi. Ancak mahkeme delil yetersizliğinden dolayı Albay E.Y.B. ve Binbaşı İ.G’yi serbest bırakmıştı.

Albay E.Y.B. bilgi sızdırdığından şüphelenilen bir Albayı izlediklerini belirterek, olay günü cebinden çıktığı öne sürülen ve Arınç’ın adresinin olduğu kâğıt için, “ Üzerimde böyle bir not yoktu. Polisler bizi arabadan çıkarttığında kelepçeleyip üst araması yaptılar. Kağıdı polis cebime koydu’’ demişti.

-- Bu suikast iddiası kozmik odalara girebilmek için kurulmuş bir tezgahtır. Herşey planlandığı gibi sonuçlanmıştır. Kozmik odalara girilmiş, istenilen tüm bilgi ve belgeler alınmış gerekli yerlere ulaştırılmıştır.
erzurumlu25
erzurumlu25

3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Turkey10
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Gencat10
3 yıl sonra 'suikast değil' dedi Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79