¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anatolia Demokratik Cumhuriyeti

Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Empty Anatolia Demokratik Cumhuriyeti

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 12 Nis. 2013 - 4:06

Bizim ülkede kimleri zannediyor ki, seçme ve seçilme hakkıyla beraber, millet iradeyi eline aldı. Artık ağaların, zenginlerin düzeni olmayacak.

Hadi canım...

Senin demokrasi dediğin, eskiden padişah iradesiyle meclise giren ağanın, işadamının, şimdi bizzat senin tarafından onaylanarak meclise girmesinden başka bir şey değildir. Demokrasi sus payıdır, oyuncaktır. Milletin başına salınmış bir belâdır. Ağanın, teröristin, milletin başına silah dayayıp hükmetme hakkını elde etmesidir.

İşadamları ısrarla niye meclise sokuluyor biliyor musunuz? Siz deyin "demokrasi, herkesin seçilme hakkı var", ben diyeyim "kapitalizm"... Dünyayı devlet değil şirketler yönetsin demiyor mu Sam amcanın yeğeni David? O yüzden işte... Kapitalist, devlet adamı değil, ticaret adamı ister. Bu yüzdendir ki, eskiden atalarımız memleket meselelerini kılıçtan ve kalemden örnek vererek anlatırdı. Şimdilerde, AB hedefi "ekonomik pasta" ile anlatılıyor. Başbakan "yolun yarısını geçtik" demiyor. "Orta sahayı geçtik" diyor. Ne desin ya? Adam futbolcuymuş, devlet adamı olarak yetişmemiş ki. Neticede seçilme hakkından faydalanmış. Hakkıdır demokrasiye tapan fertlerin demokrasi. Hakkıdır Amerika'ya tapan fertlerin demokrasi de diyebilirdim ama çok acımasız olurdu. Hangi çağda yaşıyoruz? Biraz çağdaş olayım dedim ve acımasız olmadım. Zaten yazıyı da yazdıktan sonra gidip ota böceğe sevgi şiirleri yazacağım.

Sen demokrasiyi bırak, tarihine bak. En önce, "el mi yaman bey mi yaman" sözünün aslını öğren. Sonra demokrasiye aşık ol. Yok ille demokrasi istiyorum, diyorsan; Amerika'ya söyle, askerleri sana demokrasiyi getirir. Zira demokrasi, Amerikanın dünyayı işgal sebebidir. Bakın, "sebebidir" diyorum, "bahanesidir" demiyorum. Demokrasi, her yönüyle Amerikanın ideal sistemidir. Doğu toplumlarına uymaz; uyduğunu iddia eden gitsin Ütopya vatandaşlığına geçsin. O da olmadı, Amerika'ya gidip ağabeylerine yalvarsın: "Demokrasi istedik olmadı, beni kahraman ilân etsenize."

Eski Türk meclislerinde, bey ve millet eşitti. Millet, meclislerde, beyle "bey" üslûbuyla konuşma hakkına ve istediği şekilde tartışma hakkına sahipti. Şimdi öyle değil. Düzenli olarak gidip vekillerin elini öpmeliyiz. Çağdaşız dedim ya kardeşim. Gideceğiz, el öpeceğiz, yatırım yapacağız, zengin olacağız. Demokrasi güzel şey; faydalanmasını bilmeli!

Benim nasıl bir sistem hayal ettiğimi merak eden olabilir. Merak edenler, gidip Türkçülük düşmanları tarafından bilgilendirilebilir. Onlar size kılıç kalkanla savaşan, ata binip ok atan, Haçlı ordularıyla savaşırken kalenin bir burcundan diğer burcuna atlayan insanlarla dolu bir Türkiye hayâl ettiğimi anlatacak ve İtalyan milliyetçisi olarak faşizmi getirmek istediğimi söyleyeceklerdir.

Tanrı Anatolia demokratik cumhuriyetinin insanlarını korusun ve yüceltsin.

Yusufhan Güzelsoy
Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  2013-04-10-anadolu-cumhuriyeti--engin-erkiner
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Turkey10
Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Gencat10
Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Pro1010
Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  290407

Anatolia Demokratik Cumhuriyeti  Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics