¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de?

Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Empty Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de?

Mesaj tarafından GökBörü Çarş. 12 Haz. 2013 - 12:00

Türkler neden cahil?
Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de?
Beyin göçü falan ... Yönümüzü neden ortadoğu'ya dönmemiz isteniyor?

Necati abi cevaplar mısın yukarıdaki soruları !
- la bi git Hakan... sanki takip ediyorsun ilimi, bilimi !
- niye öyle dedin ki şimdi abi !
- onu bunu bırak da, gördün mü Hilal Cebeci'nin pampişlerini !
- görmez miyim abi ...

ee İlim ...
Necati ve Hakan ... bilim ! ...
Şimdi diyelim ki Arşimet suyun kaldırma kuvvetini Kayseri'de Hunat Hamamında bulsaydı ve 'buldum, buldum' diye bağırarak çıplak vaziyette dışarı koşsaydı !! 'suyun kaldırma kuvveti' buluşu, olurdu oracıkta 'cinayet haberi'

Elin adamı kaç yüz tonluk alete iki tane motor takıyor, oyuncakla oynar gibi, dev kütleli aleti uçuruyor, adına da 'uçak' diyor... Senin iki dangalağın çıkıyor, Atatürk Havalimanına iniş yapmak için alçalan uçağa Beyoğlu civarlarından 'lazer' tutuyor ! hem de pilotu rahatsız edip, uçuş emniyetini riske sokacak derecede...

Eğitim sistemi mi suçlu bu gidişattan, devlet mi, millet mi ! yoksa bireyler mi ?

Eğitimciler; solculara kapıyı göstermekten, dincileri çağdaşlık yolunda ikna etmeye çalışmaktan bilimle uğraşmaya vakit bulamamışlardır yıllarca...

Üniversiteden mezun olmaya yakın olan öğrenci, bilir ki 'bilimle' uğraşsa, devlet tarafından desteklenmeyecektir.. ve ailesinin sık sık söylediği cümle kulağından hiç gitmiyordur, "sırtını devlete daya" kısaca bilim adına bir şeyler yapacak olan insanların körelmesi, aile köklerinden gelir... Dinin 'saptırılarak' insan beynine idrak edilmesinden kaynaklı olduğu tezini de ben etken buluyorum, cehaletin varlığında...

Çocukluğunda perilerle, cinlerle korkutulan, haliyle bilimsel düşünme becerisi gelişmeyen, soru sorduğu zaman ailesi ve büyükleri tarafından engellenen bir çocuk düşünün... Bu çocuk hiçte hayalini kurmadığı bir mesleği seçmek zorunda kalacak bu ülke şartlarında... akademik çalışmalara başladığını düşünün... tek gayesi olacaktır rekabet ortamında o da yükselmek...

Alanında uzman dediğimiz iki profesör birbirlerinin makalesini okumaz öğrencilerine.. çünkü çekemez birbirini.. Anlatmazlar anlatılanların hayata nasıl döneceğini... Gizemli olmaktır, zor adam olmaktır gayeleri... Olurlar da 'zor adam' sonra tezleri kitaplaşır ve kütüphanedeki yerini alır... kendileri de ünvanı ! sonra.........

bilim yaptığını zannederler ! oysa ...
Üniversiteler o zor adamlara 'senin görevin öğrenci yetiştirmek' der.. o zor adamlar 'yök ün belirlediği program ölçüsünde' geleceğin meslek adamlarını yetiştirir... sonra aynı sistem yine kendi programını beğenmez (!) kpss sınavıyla elekten geçireceğim ben bu 'meslek adamlarını' der... üniversiteler olur lise ! üniversite kapısının önünde, dershane sahipleri 'el ilanı' dağıtır !

Yine de yeteneklisi çoktur ülkemin... bunlara rağmen bilim yapmaya çalışanlar vardır... onlarda devletten gerekli desteği alamaz... tubitak isimli kuruluş, adam seçer proje yerine... sosyal bilimleri kimse önemsemez.. 'bilim mi olur bundan' der ! fen bilimleri önemlidir hep ! sanırsın ışınlanmayı bulacak ! 'oysa' dedik ya hani... insanla çalışır bilim... ve insanla çalışan bilim, diğer bilimleri de etkiler ve o bilimde çalışan da bir insandır... ama bilim bunu bilmez (!) yoksa bilmeyen insanın kendisi midir ?

- Suç kimde Necati abi ?
- Galatasaray alır mı diyon yani !
- He öyle dedim varsay ! ....

Türkiye'nin %85 cahildir
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Azerba10
Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Gencat10
Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Pro10
Yaş Yaş : 43
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Pro1010
Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? 617300
Türkler neden cahil? Bilim neden gelişmiyor Türkiye'de? Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics