¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hadi lan(!) ordan...

Hadi lan(!) ordan... Empty Hadi lan(!) ordan...

Mesaj tarafından GökBörü Paz 4 Ağus. 2013 - 20:41

Uzun yıllar önceydi ama her nedense(!) "dün gibi ve hâtta gün gibi" hatırlıyorum...

Sene: 2345 (Milâttan önce tabii...)

Telefonumda bir cevapsız arama...
Arayan: XXX
XXX: Çoookkk eski(!) ve bir o kadar da gereksiz bir tanıdık...
Aradım...

"- Alo, XXX beni aramışsın, buyur.
- Abi kontörüm yoktu da ondan ödemeli çağrı yaptım. Kusura bakma, hakkını helâl et...

- Önemi yok, buyur...
- Abi sıkıntı büyük ya, acele yetiş...

- Sıkıntı yapma, telaş yapma, sakin ol... Ben hemen çıkar gelirim, nerdesin?
- Evdeyim abi, balkondayım...

- Tamam, ben çıktım geliyorum. Sen anlat, ne oldu?
- Memleket batıyor Abi...

- Hııı? Anlamadım, ne dedin?
- Memleket... Memleket batıyor Abi!!!

- Hadi ordan be... Şaka mı bu? Memleket neden batsın... Sel mi vurdu, deprem mi yıktı? Görüşmeyeli kafayı mı yedin, iyiden iyiye paranoyak mı oldun lan...
- Abi ne paranoyası, ne şakası... Durum çok vahim, valla düpedüz batıyoruz yani...

- Ne diyon sen ya?
- Abi adamlar senelerdir bizi vurdukları yetmezmiş gibi şimdi de iktidarla işbirliği yapıp gözümüzün içine baka baka bizim kesemizden resmen devlet kuruyorlar!!! Bunca yıl boşa mı şehit verdik çocuklarımızı...

- Saçmalama lan... Devletimiz bu soysuz katillerle işbirliği mi yapar!?
- Devlet değil Abi, hükümet yapıyor, iktidar yapıyor!!! Habur'da, Oslo'da olanlara baksana... Belgelerine kadar ortada her şey... Açık açık satılıyoruz, davullu-zurnalı resmen bölünüyoruz ya...

- Hadi iktidar bunlarla işbirliği içinde... Gocaman muhalefet var olum. Bırakmazlar... Sen rahat ol, abartma.
- Asıl sıkıntı onlarda zaten Abi... Atatürk düşmanları Atatürk'ün partisinden maaş alır olmuş, öteki avutma-uyutma uzmanı koltuk değneği desen gözlerinin içi güle güle pkklı katillerle el sıkışıyor!!! Diğeri dersen zaten hainlerin resmi partisi... Topluca meclise çöreklenmişler, bizim kesemizden bir de bölünme anayasası çıkarmak üzereler. Abi vatan elden gidiyor. Allah rızası için beni ciddiye alın... Acil bişeyler yapılması lazım...

- Tamam, kabûl... Madem durum bu kadar ciddi. Ne lâzımsa yapalım.
- Yapalım yapmasına da...

- Eeee???
- Finans işini nasıl çözeceğiz Abi. Finans olmadan, medya olmadan, desteksiz bu işler olmuyor be abi...

- Ali Abi ile konuşalım.
- O olmaz. Parası-pulu yok ki onun.

- Veli Abi ile görüşsek mi?
- O hiç olmaz... Bu işler için yaşı çok genç sayılır ya... Onun daha pişmesi lâzım...

- Mehmet Abi?
- Onda liderlik vasfı bile yok be Abi... Zaten millet kabul etmez.

- Ben denesem?
- Abi seni severiz-sayarız bilirsin... Ama bunlar zor işler be Abim ya...

- Eyvallah, haklısın... Bunlar zor işler, kabûl... Sen başa geç o zaman... Kaldır tuğumuzu... Hepimiz bu mahallenin çocuklarıyız... Vatan-millet meselesinde sen-ben davası olmaz... Biz yanında duralım. Kalk hadi... Atalarımız gibi bir "Bismillâh" da biz çekelim o zaman...
- Yok be Abi... Ben kim, tuğ kaldırmak kim...

- Memleketimiz için baştan beri anlattıklarında samimiysen (ki ben tespitlerinin doğru olduğuna inanıyorum) bu hâlde durmak da olmaz. Mutlaka bişeyler yapılması lâzım ama ondan olmaz, bundan olmaz, benden olmaz, senden olmaz diyosun... Eeee... Söyle o zaman ne yapacağız? Kimle yapacağız? Kim olursa olur? Kimle olacaksa söyle ona gidelim.
- İyi adamlar iyi atlara binip gittiler be Abi, öyle bir kimse kalmadı ki memlekette...

- Olmayacak her haltı biliyosun ya!!! Herşeyi eleştirip, hiçkimseyi, hiçbişeyi beğenmiyosun ya... Nasıl olacaksa bunu da bil o zaman... Söyle kime gidilecekse ona gidelim, ne yapılacaksa yapalım?
- ... (Sessizlik...)

- Ne dedin, duyamadım?
- ... (Sessizlik... Ses: Yok!!!)

- Hadi lan ordan zübük... Herşeyi bilen ama ülke yanarken evinden dışarı bile çıkmayan işbirlikçi "çukur..." Vatan satılırken "balkondan seyredip" sokağa adım dahi atmayan laf ebesi korkak... Şimdi sen beni iyi dinle: Bilmez misin ki "çözümsüz eleştiri fitnedir." Yıllardır herşeyi bilip de hiçbişey yapmayan, "kendisi vatana evlât yetiştirmediği gibi" bu mahallenin yetişmiş çocuklarından kimseyi de beğenmeyen sen ve senin gibi ...ler yüzünden bu haldeyiz... Düşün lan bu gariban milletin yakasından...
- ... (Sessizlik!!! Ses: Yok!!! Cevap: Hiç yok!!!)

- Felâket tüccarı, kem gözlü, şom ağızlı, fitneci toplum mühendisi şerefsiz ... Arama lan beni bi'daa..."

Ve...

Telefon kapanır.

Fatura?

Zaman kaybı?

Sinir hârbi, depresyon, cümle zarar-ziyan?

- Yine bize yazar.

Çözüm: "Arayıp-sormayın lan bunları. Silin rehberden, kurtulun."

Ya memleket?

- Bu "kadrolu kahpelerden medet ummayı bırakıp, davanıza sarılın" kalkın ayağa. Korkmayın... Çocuklarınıza güvenin... Kelle almak gerekirse biz alırız, kelle vermek gerekirse biz veririz. Susmayın... Türkiye'ye sıkışıp kalmayın... 300 milyonluk Büyük Türkistan için "Ya yol açın, ya yol olun"... Durmayın... "Davaya bir baş lâzımsa; ya kendiniz baş olun, ya da kendinizden bir baş bulun. Kaldırın tuğları..."

- Ya yine olmazsa?

- Allah, Allah... Fesupanallah... "Töbe estauzubillah... Töbe estauzubillah..." Yinemi siz olum lan???

- Cazırrr.... Cuzurrrrr.... Falan... Filannnn.... (Cızırtı var amma görüntü neyim yok!!!)

- Alooooo.... Angara, bi çık la aradan, bi çık artıkkkk... Gurban oluyum beş dakka huzur ver la... Bak işimiz var... Millet meselesinde araya laf karıştırmayın olum... Biliyosanız bize "ya yine olmazsa" diyen bu delikanlı(!) kimdir, kimlerdendir onu de yeter...

- Kem... Küm... Hık... Mık.........

- Bu konuşan kimdir??? Yıllardır ülke yanarken içi yana yana çözüm arayan vatan evlâtlarının kafasını karıştırmak için kendince "parazit" yapan, milletin umudunu kırmak için havlayan "bu görevli köpek kim" lan??? Millet can pahasına bu kadar satılmışlıkla, bunca şerefsizlikle uğraşırken, gözümüzün içine baka baka halâ "ya yine olmazsa" diyebilen "içimizdeki şerefsiz kim" lan??? Kim? Kimm?? Kimmmmm???

- ...(Sessizlukkkkk!!! Ses yok!!! Cevap yokkk... Cevabı bırak "tık" bile yok!!!!)

...

- Anlaşıldı, bunlardan bi adam, bi ses çıkacağı filan yok... Son tahlilde bize "ya yine olmazsa" diyen o bet sesli albızlar, o kara dilli "mandacı çaşıtlar" her kimse müsait bir yerlerine (yangında ilk kurtarılacak işareti) çakalım da "yangın neyim çıkarsa" onlarla "özel" ilgilenek gardaşlar!!!

Gurban oluyum,eyice dikkat edek de bizden habersiz, normal ateşle filan yanıp gitmesin la bu soysuzlar!!!

Bize olan oldu, bari memleketin ateşine yazık olmasın!

Millî Cephe
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Hadi lan(!) ordan... Azerba10
Hadi lan(!) ordan... Gencat10
Hadi lan(!) ordan... Pro10
Yaş Yaş : 43
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
Hadi lan(!) ordan... Pro1010
Hadi lan(!) ordan... 617300
Hadi lan(!) ordan... Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics