¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şimdi de şehitlerin adı siliniyor

Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Empty Şimdi de şehitlerin adı siliniyor

Mesaj tarafından GökBörü Çarş. 30 Ekim 2013 - 22:16

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, Şehit Öğretmen Etem Yaşar Ortaokulu'nun adının değiştirilerek, Körfez Ortaokulu yapılması, tartışma yarattı.

BURSA- Gemlik'in Engürücük Köyü'nde yaşayan ve 1993 yılında 22 günlük öğretmenken gittiği Diyarbakır'da şehit olan Etem Yaşar'ın adı, ilçe merkezindeki bir ilköğretim okuluna verilmişti. Ancak 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesiyle şehit öğretmenin adının verildiği okul, ilk ve orta dereceli olarak ikiye ayrıldı. Geçen yıl ilkokul ve ortaokul şehit öğretmen Etem Yaşar'ın adıyla eğitime devam etti.

Ancak bu eğitim yılında Etem Yaşar Ortaokulu'nun adı ise “Körfez “olarak değiştirildi. Okuldaki bu isim değişikliği ilçede tartışma yarattı. Her iki okulun da adının Şehit Öğretmen Etem Yaşar olarak kalmasını isteyen şehit öğretmenin eşi Sevim Yaşar ile bazı şehit aileleri, bugün okulun önüne giderek, duruma tepki gösterdiler.

Şehit Öğretmen Etem Yaşar'ın eşi Sevim Yaşar, "Eşimin adının ilkokulda yaşatıldığı gibi, ortaokulda da yaşatılmasını istiyorum" dedi.

“KARIŞIKLIK OLMAMASI İÇİN DEĞİŞTİRDİK”
Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ise "4+4+4 sistemi ile beraber, ortaokul ve ilkokullar ayrıldı. 2 okul bağımsız binalarda olduğu için aynı isim veremiyoruz. Bu sebeple ortaokulun ismi değiştirildi. Şehit öğretmenimizin adı ilkokulda yaşatılmaya devam ediyor. Biz bir karışıklığa mahal vermemek için böyle bir değişikliğe gittik" diye konuştu.
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Simdi_de_sehitlerin_adi_siliniyor_h43922
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Azerba10
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Gencat10
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Pro10
Yaş Yaş : 43
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Pro1010
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  617300
 Şimdi de şehitlerin adı siliniyor  Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics