¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor

Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Empty Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 18 Nis. 2014 - 8:38

“ Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin Eğitim Günleri Konferanslarının 12.si "Eğitim Siyaseti ve Toplam Kalite" başlığıyla MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zühal Topçu tarafından Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda verildi. „

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin Eğitim Günleri Konferanslarının 12.si "Eğitim Siyaseti ve Toplam Kalite" başlığıyla MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zühal Topçu tarafından Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda verildi.

Prof. Dr. Zühal Topçu ve beraberindeki heyet, konferans öncesi Fakülte Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz'ı makamında ziyaret edip, güncel konulara dair sohbet ettiler. Sohbetin ilerleyen kısmına Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar da iştirak ettiler. Konferansın takdim konuşmasında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, adının başında "Milli" ifadesi bulunan iki bakanlıktan birisi olan Milli Eğitim Bakanlığı'nın gündemden düşmediğine, ikbalimiz ve istikbalimiz olan yavrularımıza dönük hayatı kararların ve uygulamaların yer aldığı bir kurum olması nedeniyle Eğitim Fakültelerini yakından ilgilendirdiğine dikkat çekerek, eğitim sistemlerinde yapılabilecek köklü değişikliklerin eğitimi ilgilendiren tüm unsurların mutabakatı ile gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar açılış konuşmasında, "son dönemde gerçekleşen istikrar politikalarına rağmen, önemli bir Bakanlığın kısa dönem içerisinde pekçok Bakan değiştirmesinin eğitim sistemi ve yürütülen uygulamaları adına uygun olmadığını belirterek, eğitim sistemi üzerine yapılacak esaslı düzenlemelerde uzun vadeli proğramlar, müfredatlar esas alınmalıdır"dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zühal Topçu konuşmasında eğitim sistemi üzerinden günübirlik politikalar yapılmasının, eğitimde ciddi kayıplara ve mağduriyetlere neden olduğunu, halen devam eden ve sürekli artan sınav sisteminin gençlerde geri dönüşümü olmayan travmalar bıraktığını söyledi. Eğitim alanında yapılan yatırımların yeterli olmadığını, yeterli sayıda ve nitelikli öğretmen sorununun uluslararası ölçekte ve PISA sonuçlarına ülkemizin başarı ortalamasını gerilettiğini ifade etti.

Türkiye bu sıralamada, yalnızca Yemen, Çad, Suriye, Fas Mısır Mali Pakistan Nepal Umman Ürdün Lübnan İran' ın üzerinde olduğunu belirten Topcu, "Dünya Ekonomik Forumu tarafından açıklanan Toplumsal Cinsiyet Farklılıkları indexinde Türkiye 136 ülke arasında 120. Sırada. İşte Gelişmişlik bu!" dedi.

Topcu'nun konuşması büyük bir ilgiyle izlenirken Üniversite yetkilileri ve dinleyiciler, Prof. Dr. Zühal Topcu'dan konferans ve sohbet programları için tekrar Aksaray'a gelme sözü aldılar.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Turkey10
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Gencat10
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Pro1010
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor 290407

Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics