¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Empty TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Ptsi 7 Tem. 2014 - 7:28

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE ŞEYHÜLİSLAM EBUSSUUD EFENDİ

İngiliz gazetesi The Independent’in yazarı Patrick Cockburn, 22 Haziran 2014 Pazar günü Bağdat’tan bildirdi:
‘IŞİD Irak’ta ilerlemeyi sürdürüp sünni terörü yayarken, Işid militanları kapı kapı dolaşıp her evde kaç evli kaç bekâr kadın olduğunu soruyor.”
İngiliz gazetecinin konuştuğu Iraklı Abu Lahid anlatıyor:
‘Onlara evde sadece iki kadın bulunduğunu, her ikisinin de evli olduğunu söyledim. Cevap olarak, mücahitlerinin çoğunun bekâr olduğunu ve kendilerine eş almak istediklerini söylediler. Kadınların kimliklerine bakmak için ısrarla evime girmek istediler.”

Olanlar çok açık. Işid’in Sünni teröristleri evleri basıyor, ırzlarına geçecek kadın arıyor!
Peki, onlar bu cesareti kimden almışlar?
Işid’in Sünni müftüsü fetva vermiş: ‘Şiilerin kadınları ve kızları, Sünni Işid militanları için ‘helal’ dir’ demiş!
Şimdi bu canavarlığa çok şaşıranlara, sakin olun, size anlı şanlı Osmanlı tarihinden bir sayfa açıyorum, lütfen eliniz vicdanınızda okuyun, diyorum.

Anadolu’da Alevi soykırımı yapmayı kafasına koymuş olan Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’e, Molla Hamza Sarugürez şu fetvayı verir:
‘Kâfirlerden çok daha fena olan Kızılbaşların kestikleri ve avladıkları hayvanlar pistir. İster başkalarından isterse kendi aralarından olsun, aldıkları kadınlar için kıydıkları nikâhlar batıldır. Kızılbaş olan bir bölgenin erkeklerini İslam Sultanı öldürmeli, bunların mallarını, kadınlarını ve çocuklarını Müslüman gazilere teslim etmelidir.’
Fetva çok açık.
Her gün ‘Ya Allah Muhammed Ya Ali” diyen Alevilere kâfir damgası vuran Molla Hamza Sarugürez, Alevi erkekleri öldürün, mallarını yağmalayın, kadınlarının ve çocuklarının ırzına geçin, demektedir.
Molla Hamza Sarugürez’in IŞİD müftüsünden farkı var mı?
Dahası var.
Muhteşem Yüzyıl’ın Muhteşem Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın ünlü şeyhülislamı Ebussuud Efendi’nin de iki fetvasını okuyalım:

Mesele: Kızılbaş güruhunun şeran öldürülmesi helal olup onları öldüren gazi ve Kızılbaş güruhunun ellerinde öldürülenler şehit olur mu?
El Cevap: Olur, din uğruna yapılan büyük savaştır ve bu savaşın şehitleri uludur.
Ne diyor Şeyhülislam Ebussuud Efendi?
Alevileri katletme yolunda ölürseniz şehit, yaşarsanız gazi olursunuz, diyor!
Daha beter bir fetvası var:
Mesele: İmam-ı Azam’dan aktarılan rivayete göre, Kızılbaş kadınların esir alınması, Müslüman askerlerin gücünün ve kuvvetinin artmasına ve düşman askerlerinin de zayıflayıp aşağılanmasına neden olmaktaysa, bu rivayete göre davranılması şeran caiz olur mu?
El Cevap: Caizdir.

Yoruma gerek yok.
Şeyhülislam Ebussuud Efendi diyor ki; esir alınan Alevi kadınların Sünni Müslümanlar tarafından iğfal edilmesi şeriata uygundur.
Peki, Çorumlu Şeyhülislam Ebussuud Efendi ile IŞİD müftüsü arasında ne fark var?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da yaptığı mitingde şöyle demişti:
‘Ebussuud Efendi ile gurur duyuyorum!’

Değil İslam’la, insanlıkla hiçbir bağı olmayan Şeyhülislam Ebussuud Efendi ile gurur duyan Başbakan’a ben, ancak şunu söyleyebilirim:
Bana kiminle gurur duyduğunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim!
Yılmaz Dikbaş
28 Haziran 2014
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Turkey10
TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Gencat10
TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Pro1010
TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  290407

TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD VE EBUSSUUD EFENDİ  Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics