¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden

Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Empty Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Çarş. 20 Mayıs 2015 - 14:47

Sovyet yerine amerikan füzeleri tercih ettik diyene şaşarım - Dışarıda düşmanlar aramaya gerek yok, bunlar bizimle birlikte..Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden... Cahiller, dalkavuklar ,Mankurtlar ,Şuursuzlar rahat rahat yaşıyor.Bu ülkede
Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden 11270510
Vakti zamanında konaklarda dalkavuk bulundurmak âdetmiş. Konağın birinde bir gün Bey demiş ki:
- Bir dalkavuk alacağım, filan gün imtihan var, sağa sola haber salınız...
Seçimin yapılacağı gün kapının önünde dalkavuk adayları sıra olmuş.
Biri içeri alınmış, Bey sormuş:
- Sen dalkavuk musun?
- Evet efendim...
- Ama sen dalkavuğa hiç benzemiyorsun...
- Olur mu efendim? Ben filan Bey'in yanında şu kadar, feşmekan Bey'in yanında da bu kadar sene dalkavuk olarak çalıştım...
Bey; "Olmadı, sen çık!" demiş...
Derken ikinci, üçüncü... Adaylar gelmiş, konuşma hep aynı, cevaplar hep aynı...
Bey, dalkavuğunu bulamayacağını düşünmeye başlamış ki içeri biri girmiş. Bey;
- Söyle bakalım sen dalkavuk musun?
- Evet efendim...
- Ama sen dalkavuğa hiç benzemiyorsun?!
- Hayır, hiç benzemem efendim...
- Dur bakayım, biraz da benziyorsun galiba...
- Evet efendim. Ben biraz da dalkavuğa benzerim...
Bey hemen dışarı haber salmış;
- Tamam ben dalkavuğumu buldum!
 "Büyükler der ki:Dalkavuğun dürüstlüğü, kendisine ihanettir!..

Cahiller, dalkavuklar ,Mankurtlar ,Şuursuzlar rahat rahat yaşıyor.Bu ülkede
Gelene ağam gidene paşam, kırılmamak için eğilen, köpek yalağında süt içen nice adam olmayanları biliriz ki, dalkavuk dalkavukları olarak birinci sırayı alırlar.

“Dalkavuk Dalkavukları” en acı olan salata türüdür. İki yüzleri altında, birkaç yüz görmek mümkündür. Bir bakarsınız aka kara diyen, biraz sonra karaya ak demeye başlar. Dost dediği kişiyi, biraz sonra düşman olarak anlatır, karalar, yerlere vurur. Dalkavuk dalkavukları çok tehlikelidir.

“Servet Dalkavukları”nda önemli olan maddedir. Servetleri ile öğünür, maddeyi gaye olarak kullanır, servetlerine servet eklemek için başkalarının önünde yılan gibi sürünmeyi tercih ederler.

“Makam Dalkavukları”, bulundukları makama dalkavukluk yaptıkları kişiler sayesinde gelmişlerdir. Dalkavuk maşası olarak zaman zaman U dönüşü yapar, zaman içinde yedikleri kabın içine tükürürler.

“İlim Dalkavukları”, menfaatleri uğruna yalan söylemeyi mubah sayar, zaman içinde değerlere saldırır, çamur atar, makam ve diplomalarını kirletir, inandıkları gibi yaşar, yapmadıklarına inanırlar.

Günümüzde bu tür dalkavukları inadından döndürmek kolay değildir., dalkavuk salatalarını her yerde görmek mümkündür. Sapla samanın birbirine, it izinin at izine karıştığı, yolların kaybolduğu, izlerin silindiği bir zaman diliminde, dalkavukların şerrinden Yaradan - hepimizi korusun demek isabetli olur.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Turkey10
Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Gencat10
Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Pro1010
Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden 290407

Kocaman bir dalkavuk salatası yapmak mümkündür.Bu ülkeden Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics