¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta

Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Empty Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Perş. 28 Nis. 2016 - 9:14

Irak'ın son kalan Türkmen yerleşimlerinden Tuzhurmatu "yanıyor";
"Kak Mesud"un -hani şu AKP kongresinde 'Türkiye seninle gurur duyuyor' tezahüratlarıyla karşıladıkları Mesud Barzani- peşmergeleri zırhlı araçlarla kuşattı kasabayı. Havan topları, roketatarlar, tanklarla saldırıyorlar.

Hani "IŞİD'i vursunlar" diye yollananlar var ya; hıh işte onlar... Yüreğiniz yeterse bakın fotoğraflara, el kadar çocukların bedenlerini nasıl delik deşik yaptılar! Çok değil birkaç aylık mesele; "kimyasal silah"la da vuruldu Tuzhurmatu daha önce.
Türkmenlerin evleri yakılıyor, iş yerleri yağmalanıyor.
"Soykırım"ı işaret ediyor "bölgeden" aktarılanlar.
Ha bir de...
"Peşmerge" dediysem "çapulcu sürüsü" gelmesin gözünüzün önüne; "Task Force Black" dedikleri "özel birlikleri" bunlar "Kürdistan"cı Barzani'nin.
Irak Türkmen Cephesi üyeleri "son nefer", "son mermi" kalana kadar direnecek; "bir kurşun gelirse yüz kurşun ile cevap veririz" diyor ama soran yok;
Kaç yüz kurşunları kaldı ellerinde acaba?
Soran yok;
Zinhar mezhepçi olduğunuzdan filan değil "diğer Müslümanlar da ölüyor" diye filan herhalde "eşit" yaklaşımınızın tezahürü olarak(!) Şii Türkmenleri sınırdan içeri almayıp da katledilmeye terk ettiğiniz için vicdanınız sızlıyor mu? Uykunuz kaçacak mı mesela bu gece? Kan ter içinde o 1 yaşındaki kevgire dönen bebeğin çığlığıyla sıçrayacak mısınız yatağınızdan?
Diyeceksiniz ki "sen sor öyleyse"...
Hangi yüzle!
Tam soracak gibi oluyorum; Kilis geliyor gözümün önüne. "Kelin ilacı olsa" diyorum; utanıyorum! Öyle ya kendi sınırlarında vatandaşlarını koruma kabiliyeti olmayan bir iktidardan "dış Türkler"e yardım eli uzatmasını bekliyoruz hâlâ; hem de "müttefiklerine karşı" yapacak ha!

Baharat bayrak
Marmaris'te, geçtiğimiz yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda kendince "vatanseverliğini" göstermek, eh tabii biraz da dikkat çekmek için dünyanın en büyük bayrağını, Türk bayrağını yapmaya kalkışan Yaşar Bayar hakkında "bayrak kanununa muhalefet ediyor" diye şikayette bulunmuşlar. Çünkü 250 metrekarelik Türk bayrağını "baharattan" yapmış Bayar. "Bayrağı yere sermiş" yani!
Gönderde bayrak dalgalandırmaktan aciz, teröristler tahrik olmasın diye bağımsızlık alameti olan bayrağı kendi elleriyle indiren ve dahi "bez parçası" varsayan hainlere iade-i itibar kazandırmaya çalışanların 14 yıldır girdikleri her seçimde ülkeyi yönetecek çoğunluğu elde ettiği bir ortamda bu duyarlılık size de trajikomik gelmedi mi!

- Selcan TAŞÇI
Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Irak%2527%25C4%25B1n%2Bson%2Bkalan%2BT%25C3%25BCrkmen%2Byerle%25C5%259Fimlerinden%2BTuzhurmatu%2Byan%25C4%25B1yor%253B
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Turkey10
Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Gencat10
Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Pro1010
Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta 290407

Tuzhurmatu diyeceğim; sen daha Kilis'i görmüyorsun usta Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics