¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun...

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Empty Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun...

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Paz 10 Mayıs 2009 - 8:27

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Başkan
Tuna Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.Tuna Koçun basın açıklaması:
Tuna Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Tuna Koç’un basın açıklaması:

“Sayın Basın Mensupları,
Değerli Dava Arkadaşlarım,

Genel Başkanımız, Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun şahadeti üzerinden 45 gün geçti.

Siyasi Partiler Kanunu ve parti tüzüğü gereği Merkez Karar Yürütme Kurulunun ilk toplantısında, 45 gün içerisinde büyük kongre yapılması kararı alma mecburiyeti vardı. Bu mecburiyetten dolayı 24 Mayıs 2009 tarihinde, Atatürk Kapalı Spor Salonunda Büyük Birlik Partisinin Olağanüstü Büyük Kurultayı toplanarak, Genel Başkan ile Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyeleri yeniden seçilecektir. Bu sürecin başladığı günden beri partimiz ve rahmetli Liderimize gönülden bağlı "Sivil Toplum Örgütleri" tarafından başlatılan istişare toplantıları sonucunda, Genel Başkanlığa aday olması konusunda, geniş mutabakat oluşan isimlerden birisi de benim. Bu teveccühe kayıtsız kalamazdım; kalmadım da. Yaklaşık üç hafta önce bir uzlaşı olması durumunda genel başkanlığa aday olacağımı söylemiştim. Bugün bu teveccühe icabetin gereğini yerine getiriyor ve adaylığımı ilan ediyorum.

Türk töresinde olduğu gibi
, kanuni mecburiyetin tabi sonucu olarak da "görev alınmayacak, büyük kurultay tarafından tevdi edilecektir."

Büyük kurultaydan çıkacak her türlü sonuca saygı ve bağlılık duyacağımı şimdiden belirtmek istiyorum. Sevgili Peygamberimiz "benim ümmetim yanlışta ittifak etmez" buyurmaktadır. Bu ilkeye yürekten ve samimi olarak bağlı olduğumu ifade etmek isterim.
Genel Başkanımız, Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, "Büyük Birlik" denilen kutlu yola 1993 de başlamadı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu 1977 yılından, Büyük Birlik Partisini kurduğu 1993 yılına kadar da, ocaklarda, partilerde, mahpuslarda yine aynı mücadeleyi ve kavgayı verdi. "Milli, İslami, Sivil ve Katılımcı" sloganı ile başlayan Büyük Birlik Partisi ile 16 yılını dolduran siyasi bayatında, bu slogandaki her bir terimin içini ahlaklı, anlamlı ve yiğit duruşuyla doldurmuştur. Her daim mazlumun yanında durmuş ve "kimsesizlerin kimsesi olmuştur." Bu şanlı mücadelenin sonucunda milletçe, ortak kutsallarımız olan "Vatan. Millet, Din ve Devlet" dörtlüsünün her birine aşık yüzbinlerce alperen yetiştirmiştir. "Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz" ifadesindeki Peygamber buyruğu ete, kemiğe bürünmüş ve Kocatepe de milyonlarca insan olarak görünmüştür.
Yıllarca hasretiyle yanıp tutuştuğu "Devlet, Millet ve İnanç" barışı, "Alevi-Sünni, Türkmen-Kürt" kardeşliği tesis etmişti.

Şimdi, bizlere düşen en önemli görev, rahmetli Liderimizin cenazesinde ortaya çıkan bu fotoğrafı daha da netleştirerek onu seven bütün vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın gönüllerinin en güzel yerine asmalarını sağlamaktır.

Asıl misyon, asıl siyasi mücadele gerçek iktidarına ancak o zaman ulaşacaktır.

Bu sade törende, buradan sesimizin ulaşabileceği her diyara ve her insana ilan ediyorum ki;

"Al Bayraktan Gök Bayrağa Kadar" Büyük Birlik uğrunda,

"Fertten Cemiyete, Cemiyetten Devlete Kadar" Büyük Barış uğrunda;

"Yükselen Bu Bayrak, Bir Daha Düşmeyecektir."

Saygılarımla
BBP Genel Başkan Adayı Tuna Koç

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... 09062009-2

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... 09062009-3

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... 09062009-4
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Turkey10
Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Gencat10
Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Pro1010
Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... 290407

Tuna Koç BBP Genel Başkanlık Adaylığını Resmen Açıkladı.. Hayırlı, Uğurlu Olsun... Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics