¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Empty Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı

Mesaj tarafından İlteriş Kağan C.tesi 23 Mayıs 2009 - 10:18

Allah-u Zülcelâl Hazretlerinin izniyle hep birlikte teslim edeceğiz. Bu süreçte Alperen Ocakları olarak tıpkı Rahmetli Şehit Liderimizin cenazesinde olduğu gibi hepimize tarihi vazifeler düşmektedir
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Alperen-1d

Kıymetli Alperenler

Değerli Dava Arkadaşlarım,

24 Mayıs 2009 Pazar günü Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’ nun Siyasi Emaneti olan Büyük Birlik Partisini, yapılacak olan Alperenlerin HASRET KURULTAYI diye adlandırdığı organizasyonla bayrağı kaldığı yerden daha ileriye taşıyacak bir isme Allah-u Zülcelâl Hazretlerinin izniyle hep birlikte teslim edeceğiz. Bu süreçte Alperen Ocakları olarak tıpkı Rahmetli Şehit Liderimizin cenazesinde olduğu gibi hepimize tarihi vazifeler düşmektedir.

Kurultaya tek adayla gidilmesi hedeflenmiş lakin istişare sürecinden iki aday olarak çıkılmıştır. Buda kurultay sürecinde Alperen Ocaklılarının üzerine düşen vazifenin ehemmiyetini artıran bir husus olmuştur. Rahmetli Liderimizin cenaze merasimi, hayatı boyunca arzulamış olduğu Büyük Birlikteliği toplumun her kesimini kucaklayan imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir topluluğu bir araya getirerek sağlamıştır. Bizler unutmamalıyız ki Şehit Liderimiz herkes den farklı olarak ahlaki değerlerden hiçbir zaman ödün vermeden inadına dürüst, inadına doğru, inadına etik bir yolda hayatı boyunca mücadele vermiştir. Bu bağlamda Şehit Liderimizin ardından onsuz yapacağımız ilk kurultayında tüm siyasi yapılanmaların kurultaylarından farklı bir üslupta ulvi bir atmosferde gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kurultayında Rahmetli Liderimizin Cenaze merasiminde camiamız tarafından gösterilen özveri ve gayret sayesinde toplumda oluşan olumlu değerlendirmelerin devamlılığına vesile olmasını temenni ediyorum.

Rahmetli Şehit Liderimiz tek ideali siyaset yapmak olmayan aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Alperenlik kültürüne sahip bir gençlik yetiştirmek gibi de kaygısı olan bir liderdi. Bizlerde bu süreçte hem Alperen Ocaklarının Şahsı manevisine en ufak bir gölge düşürmemek hem de her biri bir bayrak kadar temiz gençlerimizin politize edilmemesi adına tarafsız kalmayı yaptığımız istişareler sonucu karar verdik. Yapılacak olan kongreyi genişletilmiş bir istişare toplantısı olarak algıladığımızı ve istişare meclislerinden çıkacak olan kararlarında kutsal kabul edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Gerek kurultay süreci, gerek kurultay anı gerekse de kurultayın neticesini camiamızın itibarı olarak görüyoruz. Alperenler bu organizasyonda toplumumuza da bir demokrasi dersi verecektir diye düşünüyorum. Rahmetli liderimizin milli ve yerli duruşunu mücadele hayatı boyunca içine sindiremeyen şer odaklarının da bu ulvi kurultaya gölge düşürmek isteyebileceklerini siz değerli dava arkadaşlarıma hatırlatmanın üzerimize düşen tarihi misyonun bir gereği olarak görüyorum. Alperenler geçmişte üzerlerine oynanan birçok tertibi bozmuş bir yapı olarak bu kurultaydan da alınlarının akıyla çıkacaklardır. Rahmetli Şehit Liderimizin bizlere bir emaneti olarak algıladığımız bu HASRET KURULTAYIMIZINDA İslam alemine, Türk Dünyasına ve Milletimize hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Abdullah GÜRGÜR

Alperen Ocakları Bilim Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Turkey10
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Gencat10
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Pro1010
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı 290407

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgürün Kurultay Mesajı Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics