¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Astım hastalarına öneriler

Astım hastalarına öneriler Empty Astım hastalarına öneriler

Mesaj tarafından TRABZON61 Çarş. 27 Mayıs 2009 - 20:32

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Astım hastalarının bulundukları ortamı temiz tutmaları ve bu hastaların odalarını devamlı havalandırmaları öneriliyor.

Alerjisi ve astımı olanlar için faaliyet gösteren Allergy & Asthma Network Mothers of Asthmatics (AANMA) isimli kuruluş, alerjenleri ve tahriş edici maddeleri azaltarak, evinizin havasını temiz tutmanız için size 5 öneri sunuyor.

1. Sigara içme: Aile üyelerinden ve evinize gelen misafirlerinizden sigara içmemesini isteyin.

2. Küf-rutubet: Lavaboların altını, duşun ve banyo küvetinin çevresini, pencere eşikleri ile nemli olabilecek tüm alanları araştırın. Suyun kaynağını bulun, orayı tıkayın ve gözle görünen küfü temizleyin. Bodrumlarda nem alıcı cihazlar kullanın.

3. Odayı havalandırın: Havalanmış, yıkanmış perdeler, çarşaflar, yatak örtüleri kullanın ve odanın her yerinin tozlardan ve alerjenlerden arındırılmış olmasını sağlayın.

4. Filtreli elektrik süpürgesi kullanın: Eğer süpürgenizde filtre yoksa, en kısa sürede bir tane filtreli elektrik süpürgesi edinin. Bu süpürgeler, odanızın havasındaki toz zerreciklerini, alerjenleri hapsediyor.

5. Klimanızın toz filtrelerini değiştirin: Klimalarınızı kullanmaya başlamadan toz filtresini değiştirin. Çünkü bu filtreler sizin daha iyi nefes almanızı sağlar.
elephant
TRABZON61
TRABZON61
.::Otağ Yetkilisi::.

.::Otağ Yetkilisi::.

Astım hastalarına öneriler Turkey10
Astım hastalarına öneriler Gencat10
Astım hastalarına öneriler Pro10
Yaş Yaş : 39
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Trabzon
Lakap Lakap : ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/11/84
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Çanakkale´ye yürüyüş
İletiler: İletiler: : 1325
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/04/09
Astım hastalarına öneriler Pro1010
Astım hastalarına öneriler 910
Astım hastalarına öneriler Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics