¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DİŞ MACUNU TARİFİ

DİŞ MACUNU TARİFİ Empty DİŞ MACUNU TARİFİ

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 7 Mayıs 2013 - 11:17

DİŞ MACUNU TARİFİ

Malzemeler:
3 yemek kaşığı organik hindistancevizi
1 yemek kaşığı organik zeytinyağı
4 yemek kaşığı karbonat (aktardan)
1 yemek kaşığı deniz tuzu (ben evdeki bitmiş, kaya tuzu kullandım, kahve öğütücüsünde iyice çekin)
¼ çay kaşığı portakal yağı (Nerolinn)
10 damla Nane yağı (Nerolinn) - yerine ya da birlikte lavanta, çay ağacı da koyabilirsiniz. Antibakteriyel olur.

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri bir ufak kapta macun kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Eğer fazla sulu olursa karbonat ve tuzu artırın. Tuz miktarını daha aza göre de ayarlabilirsiniz. Yağlardan zeytinyağını koymayabilirsiniz. Fazla katı olursa biraz sulandırın. Biraz deneme yanılma ile miktarı ufak tutarak beğendiğiniz bir tarif elde edeceksiniz. Bu miktarlarla çalışınca bir ufak reçel kavanozu ile krem kavanozu doldu. Uzun süre beni idare edeceğe benziyor :P

3 gündür yeni ev yapımı macunum ile fırçalıyorum. Yağlı olmasına rağmen fırçalama sonrasında ağzımda bir ferahlık bırakıyor. Nane yoğunluğunu klasik macunlar kadar sevenler için nane yağını daha fazla koyabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gerekiyor, karbonat sonuçta dişleri törpüleyerek beyazlatıyor. Bu diş macununu kullanırken dönüşümlü olarak misvak ve kuru bitki karışımı ile de temizlemekte fayda var. Kuru bitki karışımı diş tozu olarak “Zencefil” aktarlarda satılıyor.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

DİŞ MACUNU TARİFİ Turkey10
DİŞ MACUNU TARİFİ Gencat10
DİŞ MACUNU TARİFİ Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
DİŞ MACUNU TARİFİ Pro1010
DİŞ MACUNU TARİFİ 290407

DİŞ MACUNU TARİFİ Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics