¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı

Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Empty Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 28 Mayıs 2010 - 17:58

Türkiye'nin uzattığı dost elini, sözde Ermeni yalanı arkasına sığınıp ayak oyunlarıyla havada bırakan Ermenistan bu kez ibreyi Eurovision'a çevirdi</FONT>

Ermeniler yalanlarını bu kez tüm dünyanın izlediği, dostluk ve barışın simgesi şarkı yarışmasına sıçrattı.

Ermenistan 9 şarkı ve sanatçı arasından Eva Rivas'ı ve onun Ermeni yalanlarını anımsatan şarkısı "Apricot Stone" (Kayısı Çekirdeği) seçti. Sesi ve sahne performansından çok şarkı sözleri ve timsah gözyaşlarıyla yarışmadan günler önce oyunu arttırma çalışmalarına başlayan Rus asıllı Rivas, önce Fransa'da bir parka ağaç dikti, sonra annesinin sözde Ermeni olayları sırasında öldüğünü iddia edip göz yaşı döktü. Olayın ülkelerin şarkı ve şarkıcılara verdiği oylarla belirlenen yarışma sonucunu etkilemek için Ermenistan tarafından kurgulandığı iddia edildi.

Ermenistan'ın resmi televizyonu AMPTV'nin önceki gece düzenlediği ve 9 sanatçının katıldığı elemelerde, ülkeyi Oslo'da yapılacak 55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Rus asıllı Eva Rivas'ın (22) seslendirdiği İngilizce "Apricot Stone" (Kayısı Çekirdeği) adlı parçanın temsil etmesi kararlaştırıldı. Eurovision'da İngilizce seslendirilecek şarkının sözlerinin Türkçe'ye çevrilerek incelendiğinde, 1915 olaylarına yönelik Ermeni iddialarını anlatan pasajların bulunduğu iddiası ortalığı karıştırdı. Şarkının birinci kıtasında, "Uzun yıllar önce, ben küçük bir çocukken.Annem bana 'Bilmelisin ki bizim dünyamız acımasız ve vahşi' dedi.

Ama sen yolunu soğuk ve sıcaktan geçerek bulabilirsin" sözleriyle "1915 yılındaki göç olayı ve Ermenilerin geçtiği yolların hatırlatıldığı, devamında ise "Bana anayurdumdan geri verilen elimde saklı kayısı çekirdeği. Kayısı çekirdeği, onu donmuş toprağa düşüreceğim. Bırak, onun yetişmesine izin ver. Bana anayurdumdan geri verilen kayısı çekirdeği sözleri yer alıyor. Şarkının "Şimdi kuzey yıldızlarını görüyorum. Fırtınada ışıl ışıl parlıyorlar. Seni sıcak tutması için bir Tanrım var.Şimdi Şiddetli rüzgarlardan korkmuyorum. Esebilirler, ancak kazanamayacaklar" sözleriyle de Türkiye'ye imalarda bulunulduğu iddia edildi.
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Turkey10
Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Gencat10
Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Pro1010
Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı 290407

Türk düşmanlığı Eurovision’a sıçradı Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics