¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu anayasaya bin kere "HAYIR"

Bu anayasaya bin kere "HAYIR"  Empty Bu anayasaya bin kere "HAYIR"

Mesaj tarafından erzurumlu25 C.tesi 11 Eyl. 2010 - 21:39

Bunun bir siyasi parti anayasası olduğunu ve siyasi görüş doğrultusunda hazırlandığını öne süren MHP Elazığ İl Eski Başkanı Servet Gürgözeler, "Bu anayasaya bin kere hayır diyorum" diye konuştu.

--------------------------------------------------------------------------------

MHP Elazığ İl Eski Başkanı Servet Gürgözeler, 12 Eylül pazar günü yapılacak referandumda "hayır" oyu vereceğini söyleyerek "Mevcut Anayasa hazırlığı bir siyasi partinin anayasasıdır. Mecliste çoğunluğunun olması bir anlam ifade etmez.

İsterse 440 tane milletvekili olsun bu bir siyasi parti anayasasıdır ve siyasi görüş doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu anayasaya bin kere hayır diyorum" diye konuştu.

Gürgözeler açıklamasına şöyle devam etti:

"Öncelikle referanduma sunulan değişiklik paketinin metnini önümüze koyup incelememiz gerekiyor. Anayasa metninde üç tane kritik nokta vardı. Bunlardan biri elimine oldu. İki tane kaldı geriye. Bu da HSYK'nın yapısını atamalar yoluyla iktidarın şekillendirmesine yol açacak değişiklik maddesi ile aynı sistemi AYM'de oluşturacak madde...

Demokratik hukuk devletlerinde yargının bağımsızlığı devlet ve millet için vazgeçilmez temel bir ilkedir. 12 Eylül referandumundan eğer " Evet " çıkarsa, HSYK ve Anayasa Mahkemesi yürütmenin kontrolüne geçecektir. Artık yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve insan hakları başta olmak üzere toplumun huzur ve refahını temin eden ilkeler tehdit altına giriyor demektir. Bu aşamada mahalli mahkemelerin bile iktidar mensuplarının ve hatta ilçe yönetimlerinin keyfi muamelelerine maruz kalabileceğinin herkes tarafından düşünülmesi gerekmektedir.

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül tarihindeki referandumun bundan sonra yapılacak daha büyük bir anayasa değişikliğinin habercisi olduğunu söyledi. Daha sonra planlanan anayasa değişikliğinin Türkiye Cumhuriyeti devleti'nin milli ve üniter devlet yapısını tehdit edecek değişiklikler olduğu konusunda çok büyük emareler var. Dolayısıyla kararım " hayır " olacaktır.

Öte yandan iktidar yetkilileri bu değişikliğe " evet " demenin 12 Eylül 1980 ile hesaplaşma olduğunu iddia ediyorlar. Tamamen yalana dayalı bir propagandadır bu.... Bunlar 12 Eylül'e dost aslında... 12 Eylül'ü yapanlarla dost bunlar... 12 Eylül'de ipe gidenler ülkücülerdi. Sönen ocaklar ülkücülerin ocağıydı. Ve bu hareketin lideri çileyi çekti. Bunların hiçbirinin burnu bile kanamadı.

O dönem ülke bölünmesin, parçalanmasın, bayrağımız Kars kalesinden aşağı indirilmesin, namusumuzu şerefimizi koruyalım derken kurşunlanan, hayatını kaybeden ülkücülerin karşısına geçip gülüyorlardı bunlar... Bu acıları çeken bizler adına " hesaplaşalım " diyerek ortalıkta insanları kandırmaya çalışmaları çok zoruma gidiyor.

Bu arada " eski ülkücü " adı altında açıklamalar yaparak televizyonlarda gezen, beyanatlar veren kişileri de ibretle seyrediyorum. Hareketle ilişkilerini 12 Eylül sonrasında değişik aşamalarda kesmiş bu insanlar. Aradan tam 30 sene geçti. İnsan hayatının yarısıdır bu süre... Ondan dolayı ben bu arkadaşların açıklamalarının Türk Milliyetçiliğinin tabanını bağladığına kesinlikle inanmıyorum. Yanlış ve duygusal davranıyorlar veya kendilerine göre başka bireysel sebepleri vardır.

Ben 12 Eylül Pazar günü bütün bu anlatmaya çalıştığım hassasiyetler sebebiyle Elazığ halkının referandumda " hayır " diyeceğine inanıyorum. Süreç içerisinde ben ve arkadaşlarım kapı kapı gezerek, insanlarla yüz yüze konunun önemini anlatmaya çalıştık. Takdir yüce Türk Milleti ve dolayısıyla Elazığ halkınındır."

erzurumlu25
erzurumlu25
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Bu anayasaya bin kere "HAYIR"  Turkey10
Bu anayasaya bin kere "HAYIR"  Gencat10
Bu anayasaya bin kere "HAYIR"  Pro10
Yaş Yaş : 45
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Erzurum
Lakap Lakap : Vatan delisi
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 22/04/79