¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ...

nr TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ...

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Ptsi 12 Mart 2012 - 12:05

Bak paşa,Benim atalarım Türkistan’dan geldiler.Türk olmakla da iftihar ederim.Bir daha bana bre Türk diye hitap ta bulunma’’ der.
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... 2012-03-12-turkluge-hakaret-edenin-akibeti...
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ...
Kanuni Sultan Süleyman’ın devşirme Sadrazamlarından birisiydi Pargalı İbrahim Paşa..

Kanuni ve İbrahim çocukluk arkadaşı oldukları için sık sık santranç oynar ve şakalaşırlardı.Ancak her latife ve şakadan sonra rum dönmesi İbrahim Paşa’’Bre Türk ’’ diyerek Kanuni ile alay ederdi.

Kanuni buna çok içerlediği için ’’ Bak paşa,Benim atalarım Türkistan’dan geldiler.Türk olmakla da iftihar ederim.Bir daha bana bre Türk diye hitap ta bulunma’’ der.

Bir akşam yine iftar yemeğinden sonra İbrahim Paşa KANUNİ’ye tekrar’’Bre Türk ’’diye hitap edince Kanuni ’’Bunu bana yapmayacaktın’’ diye kendi kendine söylendikten sonra odasına çekilir.Ertesi gün Türklüğüne laf söylediği için çok sevdiği çocukluk arkadaşını, eniştesini, çok güvendiği insanı cellatlara teslim ederek idam ettirir.
Türk tarihine bakacak olursak Türk Milleti’ne ihanet edenlerin asla cezasız kalmadığını görürüz.Bugün nemalanmış olanlar da günü geldiğinde kaçacak delik arayacaklarından kimsenin kuşkusu olmasın.

Bir başka kıssa da Sultan 2.Abdülhamid döneminde yaşanır.Abdülhamid Beylerbeyi sarayında sürgünde bahçeyi seyrederken, Bahçenin bahçevanlığını yapan bir Arnavut ’’ Ula Türk yaptığın işe bak,her tarafı kirletmişsin’’ diyerek yanındaki Türk arkadaşını azarlayınca Sultan Abdülhamid dayanamaz ve Bahçevana şöyle seslenir.

-’’ Bre densiz konuşmalarına dikkat et,ben de Türküm’’

Keza Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’te kendisine şaka yollu takılan Nuri CONKER’e,’’Bana bakınız.Her şeyime laf ediniz ama Türklüğüme asla..Benim hayatta yegane fahrim Türklük’ten başka bir şey değildir’’ der.

Şimdi gelelim bugün Anayasa’dan TÜRK kelimesini çıkarmak isteyenlere..

Sıkıysa haydi buyrun bakalım
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... Turkey10
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... Gencat10
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... Pro1010
TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... 290407

TÜRKLÜĞE HAKARET EDENİN AKİBETİ... Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics