¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor.

2 posters

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Empty Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor.

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Cuma 15 Haz. 2012 - 9:54

Yıllar önce yaptığı bir konuşmada,“Cumhuriyetin temel değerlerinin yerlerini daha İslâmcı bir yapıya bırakması zamanı gelmiştir. Yeni Türkiye-Ilımlı İslam Cumhuriyetine dönüşmüş durumdadır.” diyen Ömer Dinçer'in, Milli Eğitim Bakanlığı'na atandığı gün, eğitim sistemimizde yıllarca önce başlayan yıkımın pervasızca ivmelendirilerek son noktaya ulaştırılacağı dönemin ilk sinyali verilmişti aslında. Ama kimse umursamadı...

2011-2012 öğretim yılına girerken, MEB’in görev tanımındaki “Atatürk inkılap ve ilkeleri ile cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı öğrenci yetiştirme” ifadesi kaldırıldı, bunun yerine, “öğrencileri, bedeni, zihni, ahlaki, manevi, sosyal ve kültürel nitelikler yönünden geliştirme, insan haklarına dayalı toplum yapısının ve küresel düzeyde rekabet gücüne sahip ekonomik sistemin gerektirdiği bilgi ve beceriyle donatmak” amacı getirildi.

Şimdi de Milli Eğitim Bakanlığı'nın önündeki “Başöğretmen Atatürk Anıtı” yıkılmaya terk edildi. MEB'in Kızılay Güven Park yanındaki yerleşkesinin Atatürk Bulvarı'na bakan bahçesini, bitişiğindeki metro inşaatı alanından ayıran dikenli teller, Başöğretmen Atatürk Anıtı'nı inşaat sahası içerisine terk etmiş durumda. Anıt, bakımsızlıktan yıkılmak üzere zaten... İnşaat sahasındaki şantiye görevlisine, “Atatürk anıtını yıkacak mısınız?” diye sorduğumda, “Zaten yıkılmak üzere görmüyor musunuz?” dedi yüzünde acı bir gülümseme ile...

Atatürk, gerçek bir demokrasinin, ancak eğitimli bir halkla yaşatılabileceğini biliyordu ve bu nedenle “En önemli ve verimli vazifemiz milli eğitim işleridir” diyerek eğitime çok büyük önem verdi. O'nun şu sözlerinin anlamını bugün çok daha iyi kavrıyoruz: “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluğa eriştirmek için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin geleceğini yoğuran kültür ordusu. Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muhabere meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır.”

Atatürk'ün asker ordusunu savaşmadan esir alan güçler, irfan ordusunu da dağıtıp yok etmek üzereler. Atatürk'ün adını MEB Teşkilat Yasası'ndan sildikleri gibi, Başöğretmen Atatürk Anıtını da Bakanlık bahçesinden dışlamış durumdalar... Ve yine kimsenin umurunda değil...

Dicle Eroğu

Kaynak: http://tarafsizhaber.blogspot.com/2012/06/milli-egitim-bakanlg-onundeki.html#ixzz1xpK47ujl
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Turkey10
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Gencat10
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Pro1010
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. 290407

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Ile10

https://ilteris.forum.st/

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Empty Atatürk'süz 'Hatıra para' tedavülde

Mesaj tarafından GökBörü Cuma 15 Haz. 2012 - 21:34

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 10. yıla özel çıkarılan madeni bir liradan Atatürk resmi çıkarılarak 1 milyon adet basılması ve alışverişte kullanılması vatandaşların tepkiye neden oldu.
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Para-hatira

Pendik’ten arayan ve adının açıklanmasını istemeyen bir market sahibi Kurtköy Uydukent’teki marketlerinde akşam kasa hesabı yaparken madeni üzerinde Atatürk resmi olmayan 1 Türk lirasına rastladığını belirterek “Hatıra” amacıyla basılmış paraların alışverişte kullanılamayacağını ve daha önce benzer şekilde basılan paraların kullanılmadığına dikkat çekti. “Hatıra amacıyla basıldığı belirtiliyor, fakat alışverişte de kullanılıyor. Bu kabul edilebilir değil” ifadelerini kullanan market sahibi şunları söyledi:

“Paralar normal 1 TL’lere benzediği için alışveriş sırasında dikkatimi çekmemiş. Akşam paraları sayarken Türkçe Olimpiyatları 10. yıl yazısını gördüm. Birkaç tane daha çıkınca, paranın iki yüzünde de sadece yazıların olduğunu gördük. Bu paraların piyasaya sürülmesi ile insanlar yavaş yavaş bir şeylere alıştırılmak isteniyor. Atatürk resminin çıkarılarak bir cemaatin organize ettiği şenliğin Türk parası üzerine basılması çok düşündürücü ve üzücü bir durum. Ben Atatürk’e bağlı bir Türk yurttaşı olarak para üzerinden Atatürk resminin kaldırılmasını ve cemaat propagandası yapılmasını kabullenemiyorum.”

Türkçe Olimpiyatları için bastırılan paralara tepki gösteren Sevgi Kaya ise “Yurtdışında yaşayan bir cemaat liderinin organize ettirdiği etkinlik için özel para bastırılması Türkiye adına utanç vericidir. Darphane’nin bu şekilde para basması cemaatlerin yavaş yavaş toplum hafızasına kazınmasının nedenidir” dedi.

Darphane: Heyecanla bekliyoruz

Kültür, sanat ve milli değerleri korumayı ve yaşatmayı hedefleyen hatıra paraların hazırlanmasının ilgili bakanlıkların iznine ve onayına tabi olduğunu hatırlatan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız, “Her yıl büyük bir heyecanla bekler hale geldiğimiz Türkçe Olimpiyatları’na biz de bastırdığımız bu paralarla destek veriyoruz” dedi. (Cumhuriyet)

2 BİN ADET

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, cemaatin Türkçe Olimpiyatları için 2 bin adet hatıra para basarak satışa sundu. Hatıra paranın yanı sıra olimpiyat logolu 1 milyon adet madeni 1 TL de tedavüle sürüldü.
Hazırlanan paranın bir yüzünde Türkçe Olimpiyatları logosu, diğer yüzünde ise bu yıl seçilen 'İnsanlık el ele' sloganı yer alıyor. 925 ayar gümüşten yapılan ve nominal değeri 50 TL olarak belirlenen hatıra paralar 100 TL fiyatıyla satışa sunuldu.

Kaynak: http://tarafsizhaber.blogspot.com/2012/06/ataturksuz-hatra-para-tedavulde.html#ixzz1xsAFSpZT
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Azerba10
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Gencat10
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Pro10
Yaş Yaş : 43
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Pro1010
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. 617300
Milli eğitim bakanlığı önündeki, ''BAŞÖĞRETMEN ATATÜRKanıtı yıkılıyor. Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics