¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı

? Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 21 Ağus. 2012 - 9:23

Suriye’nin en büyük kenti Halep’in kontrolü için devam eden savaş bir ayını doldurmak üzere. Suriye yönetimi, silahlı teröristlere teslim olmaları için bildiriler dağıtırken, El Kaide’nin Irak ve Suriye kolu olan El Nusra Cephesi’nin komutanı Türkiye’den yardım geldiğini doğruluyor.

Halep’in kuzey banliyölerindeki silahlı teröristlerin teslim olması için Suriye ordusuna ait helikopterlerin beyaz ve pembe renkli bildiriler dağıttı belirtiliyor.

AFP’nin haberine göre bildirilerde “Ailenize sağ salim kavuşmanız için son şansınız… Teslim olun ve silah bırakın. Suriye ordusuna karşı yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Ailenize dönmek için bu fırsatı kaçırmayın” ifadelerine yer veriliyor.

Bazı bildiriler ise çatışma bölgelerindeki insanları “Suriye halkını katleden silahlı terörist çetelere destek vermemeye” çağırıyor.

Resmi bir evrak gibi düzenlenen bildirilerle kontrol noktasına gelen kişilerin hiçbir şekilde zarar görmeyeceği, iyi muamele ile karşılaşacakları ve hemen ailelerine kavuşturacakları belirtiliyor.

MUHALİFLER TÜRKİYE’YE DOĞRU YOL ALIYOR

AFP muhabiri bayrama rağmen hayalet şehre dönen Halep’ten bazı silahlı grupların arazi araçlarına binerek Türkiye sınırına doğru hareket ettiklerini duyurdu.

Kentin özellikle kuzeydeki banliyölerinde ordu ve silahlı teröristler arasında çatışmalar zaman zaman şiddetleniyor. Suriye ordusu geçtiğimiz hafta kritik öneme sahip Selehaddin mahallesini kontrol altına alındığını açıklamıştı.

EL KAİDE’YE YARDIM TÜRKİYE’DEN

Öte yandan ABD’de yayımlanan Washington Post gazetesi ise Halep’te El Kaide’nin Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren El Nusra Cephesi adlı yan örgütüyle görüştü.

Özgür Suriye Ordusu’nun yerine bu tür grupların yükseldiğine dikkat çekilen haberde, militanların farklı tür silahlar kullandıkları ve komutanlarının lüks araçlara bindiğine yer verildi.

Halep’te farklı uluslardan 300 militana komuta ettiğini belirten El Nusra Cephesi komutanı, Türkiye’den kendilerine yardım geldiğini doğruladı.

El Nusra cephesi, 29 Mayıs’ta Deyr Ez Zor kentinde 13 işçinin boğazlarının kesilerek öldürülmesi gibi katliamları üstlenmişti. Özel El İhbariye kanalının Şam’daki bürosuna yönelik yedi kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı da üstlenen örgüt ayrıca sivillerin yoğun olduğu yerlerde bombalı saldırılar düzenlediği için eleştirilerin hedefi oluyor. Mayıs ayında örgüt Şam ve Halep’te düzenlenen bombalı saldırıları da üstlenmişti.

2003 yılında İstanbul’da düzenlenen ve 56 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları El Kaide örgütü üstlenmişti. Bu saldırıda adı geçen Metin Ekinci, Baki Yiğit ve zanlıların avukatı Osman Karahan geçtiğimiz hafta Halep’te yaşanan çatışmalarda Suriye ordusu tarafından öldürülmüşlerdi. (AFP)
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı Turkey10
Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı Gencat10
Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı Pro1010
Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı 290407

Türkiye’nin yardım ettiği Suriyeli teröristlere son uyarı Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics