¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği

Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Empty Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği

Mesaj tarafından TRABZON61 Ptsi 13 Nis. 2009 - 21:56

Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği

Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği 45567

Geçtiğimiz hafta 6.3 şiddetindeki depremle sarsılan İtalyadaki depremzedelere Türkiyeden yardım eli uzatıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı dünyanın neresinde olurla olsun mağdur ve muhtaç insanlara yardım elini uzatıyor. İHH, Almanya'da faaliyet gösteren WEFA Yardım kuruluşuyla birlikte 6.3 şiddetindeki depremle sarsılan İtalya'daki depremzedelere acil yardım malzemeleri dağıttı. Deprem bölgesine giden İHH ve WEFA ekipleri, şehirde kurulan 300 kişilik çadır kampta kalan ailelere içerisinde temel gıda maddeleri, temizlik malzemeleri, bebek maması, bebek bezi, oyuncak ve yara bantlarının olduğu yardım malzemelerini dağıttı.

Ekipler, yardım dağıtımı ile birlikte bölgede tekrar ihtiyaç tespiti yaparak İtalyan resmi makamları, sivil toplum kuruluşları ve batılı yardım kuruluşları ile istişarelerde bulundu.

Roma'da 90 kilometre uzaklıktaki L'Aquila'da 5 Nisan Pazar günü meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem nedeniyle 300 kişi hayatını kaybederken 28 bin kişinin de evsiz kalmıştı.

Depremin ardından enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Bilinen son kayıp kişinin cesedinin çıkarılmasının ardından arama kurtarma çalışmalarına son verildi. Yetkililer, kayıp listesinde bulunmayan kişilerin de bölgede enkaz altında olma ihtimaline karşın, artık herhangi bir kişinin canlı olarak kurtarılma ihtimaline dair umutların tümüyle tükendiğini belirtti. Enkazdan bugüne kadar 150 depremzedenin kurtarıldığı açıklanmıştı.
TRABZON61
TRABZON61
.::Otağ Yetkilisi::.

.::Otağ Yetkilisi::.

Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Turkey10
Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Gencat10
Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Pro10
Yaş Yaş : 39
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Trabzon
Lakap Lakap : ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤ ¤ۣۜ..¤
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/11/84
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Çanakkale´ye yürüyüş
İletiler: İletiler: : 1325
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 12/04/09
Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Pro1010
Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği 910
Türkiye'den İtalya'ya yardım desteği Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics