¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA..

nr O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA..

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 30 Ekim 2012 - 7:09

ATİLLA..

Kralların Önünde Korkudan Titrediği, Papa'nın Önünde Diz Çöküp Yalvardığı TÜRK..!

O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.

Hakkında Batı 'da en fazla filmlere ,tiyatroya, romanlara konu olmuş Türk 'tür. 750 bin kişilik ordusuyla Galya şehirlerini alt üst etti. Orleans’ı kuşattı. Kuzey İtalya’yı silindir gibi ezip geçti. Avrupa’yı titreten bir cihangir oldu. Papa 'ya diz çöktürmesi, Batılıların unutamayacağı birşey oldu

Orta Çağ kaynaklarında acımasızlığı ile anılır. Bu nedenle de Avrupa'da "Tanrının Kırbacı" Latince: Flagellum Dei, İngilizce: Scourge of God, İtalyanca: Flagello di Dio, Fransızca: Fléau de Dieu anılır

Attila, Katalanum savaşından evvel Bizans’a bir elçilik heyeti göndererek yıllık vergisini istedi.İmparator Macianus Atilla’ya şu cevabı gönderdi:

_”Ben altını dostlarıma veririm,başkalarına vereceğim sadece demirdir”.
Buna kızan Atilla bir yandan savaş hazırlığı yapıyor ve bir yandan da

Marcianus ’a şöyle haber gönderiyordu:

_”Biz de demire çelikle cevap veririz”.

BEN VE MİLLETİM TANRI'NIN KIRBACIYIZ.TANRI
KENDİ YOLUNDAN CIKANLARI CEZALANDIRMAK İCİN
BİZİ GÖNDERİR. (ATİLLA HAN)

PAPALARDA DİZ ÇÖKER.!

Tarihler, Papa 1. Leo’nun Attila’yı Roma kapısında karşıladığını ve yalvardığını yazdı...

Papa’nın, Roma kapısına dayanan Attila’ya sızlayarak yönelttiği sözler, Attila’nın Türk gönlünü hedefliyordu:

-Ey yoksulların koruyucusu…Ey zalimlerin korkusu... Ey büyük Attila! İşte ben, bütün Hıristiyanların temsilcisi, ben Papa 1. Leo, önünüzde diz çökerek yalvarıyorum: Roma’ya girmeyiniz. Dünya Hıristiyanları adına sesleniyorum, bize acıyınız…

Attila’nın Papa’ya cevabı, Attila’yı daha da yüceltiyordu:

Kalkınız Papa ! Bir din büyüğünün önümüzde diz çökmesine gönlümüz elvermez. Lütfen kalkınız! Roma’yı ve sizleri bağışlıyorum. Barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığınız sürece, benden size zarar gelmeyeceğini biliniz. İmparatorunuz, Romalıları adalet üzere yönettiği sürece, ben uzaklardayım. Aksi halde çok yakınınızdayım ! Selâm söyleyiniz, sizi bana gönderen İmparatorunuza !

Attila, Avrupa’da esen Asya’nın bozkır rüzgarıydı. Kirlenmemiş, tertemiz bir bozkır rüzgârı…
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. Turkey10
O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. Gencat10
O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. Pro1010
O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. 290407

O, Batılıların en çok korktuğu büyük Türk 'tür.ATİLLA.. Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics