¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ücretli öğretmen dayatması

Ücretli öğretmen dayatması  Empty Ücretli öğretmen dayatması

Mesaj tarafından GökBörü C.tesi 8 Ara. 2012 - 13:17

Sosyal Güvenlik Kurumu, özel okul öğretmenlerinin maaşlarını masaya yatırma kararı alınca, denetimden kaçma çabası gösteren okullar öğretmenlerine “ücretli öğretmen” sözleşmesi dayatmaya başladı
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun denetiminden kaçan özel okullar, öğretmenlerine ’ücretli öğretmen’sözleşmesi dayatmaya başladı. Öğretmenler, yıl ortasında ’ya ücretli öğretmen sözleşmesini imzalarsın ya da kendine başka bir iş ararsın’dayatmasıyla karşı karşıya bırakıldı. Hürriyet’in haberine göre SGK, kayıt dışılıkla mücadele için özel okulları mercek altına alacak.

60 bin öğretmenYaklaşık 3 bin 700 özel okulda çalışan 59 bin öğretmenin maaşını masaya yatıracak olan kurum, maaşı 2 bin 200 ile 2 bin 800 lira arasında olmayan öğretmenler için okullara, ceza kesecek. Çünkü 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’nun 9. maddesi, özel okullarda çalışan öğretmen maaşlarının, ek ders ücretlerinin, sosyal yardımlarının kamudaki emsal kıdemdeki öğretmen maaşlarından az olamayacağına hükmediyor. İşte bu hüküm çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kamudaki ’öğretmen maaşlarını’isteyen SGK, kıdeme göre maaşların brüt 2 bin 200 ile 2 bin 800 aralığında olduğu yanıtı aldı. SGK, maaşları düşük gösterilerek, düşük prim yatırılan özel okul öğretmenlerinin mağduriyetini gidermek üzere ’özlük haklarını’, devletteki meslektaşları ile paralel hale getirmek için adım atacaktı. Okul öncesi eğitim, ilköğretim, özel eğitim ve ortaöğretim özel okullarında çalışan öğretmen ve yöneticilerin maaşları, kıdemlerine göre 2 bin 200 ile 2 bin 800 liranın altında olamayacaktı.

Ücretli öğretmen dayatması  1354914358
GökBörü
GökBörü
.::Tengri::.

.::Tengri::.

Ücretli öğretmen dayatması  Azerba10
 Ücretli öğretmen dayatması  Gencat10
 Ücretli öğretmen dayatması  Pro10
Yaş Yaş : 44
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Azerbaycan
Lakap Lakap : kaan
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 13/09/80
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Türk Ülküsü
İletiler: İletiler: : 1035
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 16/06/11
 Ücretli öğretmen dayatması  Pro1010
 Ücretli öğretmen dayatması  617300
 Ücretli öğretmen dayatması  Ile10

https://www.teknoloji-gunlugu.com/

- Similar topics