¤ۣۜ..¤ İlteriş Türkçü Turancı Otağı ¤ۣۜ..¤
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?

Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Empty Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?

Mesaj tarafından İlteriş Kağan Salı 7 Şub. 2012 - 10:47

Adam ter ter tepiniyor; "çabuk kaldırın bu aynayı buradan."
Niye ne oldu ki?

"Her o yana bu yana geçtikçe korkunç hale gelmiş olan suratımı görüyorum ve ben bile benden ürküyorum, derhal kaldırın."
Diyelim ki ayna yerinden söküldü, ya suratın? Hep seninle beraber değil mi?

Tabii halin tağayyüre ve tahavvüle uğramadan tedbir alacaktın…
Mevcut iktidar galiba ve yavaş yavaş kendini Gençliğe Hitabe aynasında görmeye başladı ki, telaşa kapıldı ve alkışçı kalemlerine saldırı emri verdi!..

"Derhal bu aynaya saldırın ve göz önünden kaldırın."
Diyelim ki aynayı kaldırdınız, ya on yıllık icraatınız ne olacak?
"Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir."
Bu fotoğraf memleketin her yerinde hem de kabartma halinde, elle dokunulabilecek durumda, hissedilebilir derecede gerçek…

On yıldır, hemen her yasama döneminde yabancılara toprak satışının önü açılmalıdır, çıta yükseltilmelidir diye ter ter tepinen iktidar partisine mensup vekillerin tavrını nasıl tarif edeceğiz, nasıl anlayacağız?

On yıldır tek başına yönettiği ülkede millet fakr u zaruret içinde harap ve bitap düşmüşken bu toprakların yer altı ve yer üstü kaynaklarını küresel tefecilere akıtan düzenlemelerini nasıl yorumlayacağız?

Gençliğe Hitabe aynası galiba mevcut iktidarı olduğu gibi gösteriyor, telaşları bundan.
Kabineden birisi de güya uyanıklık yapıyor, yine oy peşinde ve mukaddesatı istismar ederek diyor ki; "Gençliğe Hitabe ayet midir?"

"Biz ayetlere zinhar, asla dokunmayız" demeye getiriyor.
Aklını ve hafızasını peynir ekmekle yememiş olan her vatandaş bu cümleyi duyar duymaz yüksek sesle sormaya başladı, ben de sordum ve ben de duydum:
Zinayı yasaklayan, zinaya yaklaşmayın diyen ayet, İsra suresinin bir ayeti değil mi?
Bu ayetin kesin hükmüne rağmen siz AB sevdasına zinayı suç olmaktan çıkarmadınız mı?
"Domuz eti haramdır" kesin hükmüne rağmen sizin iktidarınız domuzu kasaplık hayvanlar listesine dahil etmedi mi?

"Ayetlere dokunmayız" demeye getiriyorsunuz da ya bunlar ne?
"Benim de düşmanım ve sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin" ayetine rağmen sizin on yıldır sergilediğiniz siyaset nedir?

Hani güya siz ayetlere dokunmuyordunuz ve harfiyyen uyduğunuzu ima ediyordunuz?..
Şimdi siz Gençliğe Hitabe aynasına taktınız ya…

Zaten ezberlemiş olan bu millet sabah-akşam bu enteresan metni okuyor ve sizin perişan halinizi seyrediyor.

Bu metin yazıldığı günden bu güne her halde bu tariflere bu kadar uyan bir başka iktidar görülmedi.
Suratınız yamulmadan tedbir alacaktınız, artık çok geç…

Aziz Karaca
yenimesaj.com.tr
İlteriş Kağan
İlteriş Kağan
Yazışmalık Yöneticisi

Yazışmalık Yöneticisi

Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Turkey10
Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Gencat10
Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Pro10
Yaş Yaş : 42
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Nerden Nerden : Turan
Lakap Lakap : ©ﻕΞתς яΞiS
Doğum Tarihi Doğum Tarihi : 01/10/81
 Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? Atsız´ın hangi kitaplarını okudunuz? : Hepsini Okudum
İletiler: İletiler: : 5563
Üyelik Tarihi Üyelik Tarihi : 06/01/09
Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Pro1010
Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  290407

Gençliğe Hitabe yoksa sizi mi tarif ediyor?  Ile10

https://ilteris.forum.st/

- Similar topics